İstanbul-Ankara arası 90 dakikaya düşecek!

0

Ankara-İstanbul arasındaki yeni bir yüksek hızlı tren hattı yapılacağını bu sayede seferin 90 dakikaya ineceğini Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan CNN Türk televizyonunda açıkladı.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lüfi Elvan CNN Türk televizyonunda yaptığı açıklamada Ankaraİstanbul arasındaki yeni bir yüksek hızlı tren hattı yapılacağını söyledi. Elvan Ankara – İstanbul arasında hizmet veren Yüksek Hızlı Tren‘i yeni bir hatla daha da hızlandıracaklarını açıkladı. Ankara – İstanbul arası sefer yapan hızlı tren Eskişehir üzerinden Pendik’e ulaşıyor. Bu mesafeyide şu anda 3.5 saat ile 3 saat 45 dakika arasında kat edilebiliyor. Bakan Elvan yapılacak yeni hatla zamanın yarıdan da fazla bir oranda kısalacağını açıkladı.

Hat doğrudan İstanbul’dan Ankara’ya uzanacak. Bakan yeni hatın Sincan Köseköy arasından geçeceğini söyledi. Köseköy’de inşaa edilecek Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olacağını fizibilite çalışmalarının da tamamlandığını belirtti. Projenin yap işlet devret modeli ile inşaa edilebilmesi için özel firmalarlada projeyi paylaştıklarını anlattı.

İki şehir arası uçaklar bitecek

Lütfi Elvan proje hayata geçtiğinide Ankara – İstanbul arasında artık uçak seferlerine gerek kalmayacağını belirtti. Elvan uçak için indi bindisiyle ortalama 2,5 saat zaman kaybedildiğini yeni hatla bundan tasarruf edileceğinin altını çizdi.53d215616792d_yht-icin-pendik-te-yeni-9-hat-belediye-dr-kenan-sahin-4

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here