KCK yöneticisi: CHP, HDP ile ittifak yapmalı

0

HDP’nin ‘faşizme karşı mücadelesi’ sayesinde barajı aştığını savunan KCK Eş Başkanı Bese Hozat, “CHP’nin de doğru bir özeleştiri geliştirerek HDP’nin yanında demokrasi mücadelesine katılması gereklidir” dedi.

Özgür Gündem’deki yazısında, AKP’nin savaşla, katliamla, ölümle, kaosla korkutarak oy topladığını öne süren Hozat;  “Devletin bütün imkanlarını seferber etti. Saadet, BBP, Hüda-Par’ın oylarını kendisine çekti. IŞİD zaten AKP için çalıştı. MHP doğrudan destek sundu. CHP koltuk değnekliği yaptı. HDP saldırıların etkisinde kalarak güçlü bir mücadele yürütemedi. Sonuç; darbeden iktidar çıktı. Bu iktidar çalınıp çırpılarak elde edilen bir iktidardır” ifadelerini kullandı.

HDP Miting Yapmalıydı

7 Haziran seçimlerinde barajı rahatça aşan HDP’nin, baskıların artması karşısında seçim sonrasından sürdüremediğini kaydeden Hozat, “HDP korkunç saldırılar ve katliamlar altında seçim kampanyası dahi yürütmeden, ciddi anlamda seçim propagandası yapamadan 1 Kasım seçimlerine girdi. Miting yapmama kararı yerinde bir karar olmasa da katliam riski bu kararı almasına neden oldu” diye yazdı.

CHP ile Beraber Mücadele Etmeli

HDP’nin barajı aşabildiğini savunan Hozat yazısını şöyle sonlandırdı; “Direnişten geri adım atmamak ve mücadeleyi büyütmek bu noktadan sonra daha büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Devrimci Demokratik Direniş-Mücadele Cephesi, içine girdiğimiz yeni sürecin vazgeçilmez ihtiyacıdır. CHP’nin de doğru ve hakiki bir özeleştiri geliştirerek HDP’nin yanında demokrasi mücadelesine katılması oldukça önemlidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here