Bir seçim klasiğine “Ünlemsel Merhabalar”

0
seçim şarkıları, merhaba, seçim, 7 haziran, nihat duru, seçim çalışmaları, akp,

Tartışı-Yorum / Nihat Duru

Seçimi seçim şarkısı ve bolca benzin israfı sanıp iğrenç şarkılarını baslı hoparlörlerle milletin kulaklarına dayayan iyi gün dostu siyasetçilerimize merhaba!
‘Çalıyor ama çalışıyor da’ diyecek kadar zihniyeti bozuk, Beyniyle açık insanlar size de merhaba!!
Evinin bacasından 5. Sınıf kömür dumanıyla ciğeri zorda, ama evinin arkasından geçen doğalgazı sorgulayacak akla erişmemiş, ekmek almak için markete gitmeye üşenen ama sorsan sırt çantasıyla dünyayı dolaşmaya hazır anti hippi kahramanlarımız var onlara da merhaba!

seçim şarkıları, merhaba, seçim, 7 haziran, nihat duru, seçim çalışmaları, akp,
Yer altının zengin ama o yerin üstündeki insanların fakir olduğu coğrafyada internet cafe ye ve okey salonlarına doluşmuş insanlara iş bulmak yerine kutsal kitap seanslarıyla din afyonu tacirlerine de en içten merhabalar, o afyonu çekip gri kazaklı esmer gülüşlü geleceği kayıp çocukları görmeyen körlere de..
Seçimi seçmeyi bilmeyen sabah ilk uyandığında gözleri telefonu arayan yatağını toplamaya üşenen ama kayıp telefonunu bulmak için yatağın altını üstüne getiren, oturacağı yere prizlerin karar verdiği, akıllı telefonu kadar aklı çalışmayan ve o telefondan öğrendiği üş-beş bilgiyle çok bilmişlik salgınına yakalanan ama sonradan görmüşlüğünün farkında olmayan, dışarıdaki dostlarına selam vermeyip sanalda selam sabahı, hayırlı cumaları eksik olmayan, beceriksizliğini ‘ Aramızda cenabet mi var lan’ gibi şakacı, spirili(!!) söylemlerle, geçiştirmelere sığınan, ve ‘’amaaan ölüceğiz zaten mezara mı götüreceğiz’’ gibi basit terapilerle kayıplarını savuşturan gençlerimize de bol ünlemli merhabalar!!
Sinirden gülüp, sevinçten ağlayacak kadar duygusal karmaşa yaşadığımız zamanlarda bir mandal bir leğen edecek değeri olmayan küfür edilmesi mubah hayırlı cumalar deyip dişi sineğe bile laf atan yobazlara ve o abozik yobazların streç filme sarılı dana eti gibi görünen tayt giymiş kilolu kızlarımıza da merhaba, siyah kalemi güzelleştirmek yerine mısır firavununa benzemek olarak anlayan makyaj özürlüsü güzellere de,,,
Dünyada bu kadar aç varken güneşlenmek için tonla para harcayıp ve o güneşten korunmak içinde kremlere gözlüklere bir o kadar para harcayan, yaşını sorduğunda’’ sence kaç gösteriyorum’’ deyip iki yaş küçük söylediğinde günü mutlu ve keyifli kapatan polianna özürlüsü, kalın enseli, medeniyet temsilcilerimize(!) de merhaba..
Ve son olarak hep aşık olan fakirlerimize ve en güzel düğünü yapan zenginlerimizin hepsine en içten bol ünlemli merhabalar, yarası olanlara ve o yarası gocunanlara da…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here