Ana SayfaKültür SanatKenan Işık öldü, Twitter...

Kenan Işık öldü, Twitter mezarlığına gömüldü

Twitter birçok ünlüyü birçok defa ölmeden öldürdü. Birçok ünlü isim gibi Kenan Işık da Twitter mezarlığını gördü.

Yaklaşık 1 yıldır tedavi altında tutulan ve özellikle Kim Milyoner Olmak İster programındaki başarılı sunumuyla izleyicinin gönlüne taht kuran Kenan Işık‘ın öldüğü yönünde sosyal medyada dolaşan haberler hayranlarını üzdü. Bir süredir sağlık durumunun iyi olmadığı iddia edilen Kenan Işık’ın öldüğü yönündeki iddialar ise doğrulanmadı.

Kenan Işık öldü, Twitter mezarlığına gömüldü

Twitter’ın öldürdüğü ünlüler

Metin Akpınar

Türkiye’deki son kurbanlarından biri de usta oyuncu Metin Akpınar. Sanatçının öldüğü yönündeki iddialar kısa süre içinde Twitter‘da yayılırken, Akpınar’ın hayatta ve son derecede sağlıklı olduğunu duyurmasının ardından sevenleri rahat bir nefes aldı.

Münir Özkul

Türk tiyatrosunun abideleşmiş ismi Münir Özkul, Türkiye’de hakkında en çok ”ölüm söylentisi” çıkan ünlü. Son olarak hastanede tedavi görürken Twitter’da ”Hababam Sınıfı’nın başı sağ olsun”, ”Mahmut Hoca’nın ailesine sabırlar dileriz” gibi tweetler dolaşmaya başladı. Hastaneye giderek Özkul’un sağlık durumu hakkında bilgi alan ünlülerin tweetleri ve sanatçının ailesinin açıklamalarının ardından usta oyuncunun hayatta olduğu anlaşıldı.

Eddie Murphy

Beyazperdede izleyiciyi kahkahaya boğan Eddie Murphy, hakkında 3 Şubat’ta Twitter’da ortaya çıkan bir söylenti nedeniyle bu kez üzdü. Oyuncunun İsviçre’deki Zermatt kayak merkezinde tatil yaptığı sırada bir snowboard kazası sonucu hayatını kaybettiği duyurulurken, Twitter’ın ”yalancı çobanları” bu kez tam mevki bile vermiş oldu ve bir anda dünyanın pek çok ülkesinden milyonlarca tweet havada uçuşmaya başladı. Bu haberlerin doğru olmadığı da er geç anlaşıldı.

Adam Ant

Yanlış söylentilerin, ocak ayı içindeki bir kurbanı da 1980’li yılların pop ikonu Adam Ant idi. Şarkıcının Turks ve Caicos Adalarında kullandığı jet ski ile beton iskeleye çarparak hayatını kaybettiği iddia edildi.

Chuck Norris

Aksiyon filmlerinin ünlü yıldızı Chuck Norris de yine geçen ay içinde öldüğü söylentisi çıkarılan bir başka ünlü isim oldu.

Jon Bon Jovi

Rock müziğin efsane isimlerinden Jon Bon Jovi hakkında çıkan ölüm söylentisi de dünyanın pek çok ülkesindeki hayranlarını çok üzdü. Geçen yıl aralık ayında Twitter’dan yayılan söylentide sanatçının New Jersey’deki bir otel odasında kalp krizi geçirdiği, hastaneye kaldırıldığı ve komada olduğu duyuruldu. Bu haberin yanlış olduğu da aynı gece ortaya çıktı. Jon Bon Jovi, topluluğu Bon Jovi’nin Facebook’taki resmi sayfasında kalp krizi geçirmediğini ve gayet sağlıklı olduğunu bildirdi.

Will Smith

Will Smith ve ailesinin başına gelenler ise tam anlamıyla bir Twitter faciası oldu. Oyuncunun Yeni Zelanda’da film çekimi sırasında kayalıklardan düşerek hayatını kaybettiği, polisin daha sonra ayrıntılı bilgi vereceği yönündeki tweet de başlı başına bir ”kuyruklu yalan” çıktı. Smith’in kendisi gibi oyuncu olan ve ”Karate Kid” filminin başrolünü üstlenen 12 yaşındaki oğlunun da kayak yaparken öldüğü, twitter üzerinde dolaşan bir başka iddia oldu.

Lady Gaga

Şarkıcı Lady Gaga ile ilgili çıkan ölüm söylentisi ise bu konudakilerin en ilginçlerinden biri oldu. ”Lady Gaga” ismini kullanan Kolombiyalı bir adamın otel odasında ölmesinden sonra belki de kasıtlı olarak Twitter’a ”Lady Gaga öldü” yazanlar, başta müzik piyasasının tanınmış isminin hayatını kaybettirdiğini düşündürse de gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

George Clooney

Oscarlı oyuncu George Clooney’nin de Eddie Murphy ile benzer bir biçimde öldüğünün iddia edilmesi Twitter’daki ölüm iddialarının en çarpıcılarındandı. Murphy’nin uçurumdan düştüğünü ispatlayamayan Twitter dedikoducuları, aynı yer ve zamanda Clooney’nin film çekiminde kayalıklardan uçtuğunu yazdı.

Lindsay Lohan

Genç kuşak yıldızlardan Lindsay Lohan’ın uyuşturucu bağımlılığından hayatını kaybettiği söylentisi Twitter kullanıcıları tarafından defalarca yenilendi.

Miley Cyrus

Twitter’da defalarca öldürülen bir başka isim ise Miley Cyrus. Cyrus da sanal alemde defalarca öldürüldü.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Grinin 50 Tonu’nun berbat bir film olduğunu kanıtlayan 5 yasaklı film

Yasaklı film demek izleyicide merak uyandıran ve bilet aldırmaya zorlayan bir...

En iyi müzik dinleme uygulamaları

Teknolojideki sürekli gelişmeyle birlikte birçok alışkanlığımız yerini başka alışkanlıklara bırakıyor. Gramofon,...

25 Of The Best Award-Winning Wedding Photos Taken In 2014

1st Place in All About Light, Winter 2013, Taipei, Taiwan1st Place...

17 Fotoğrafla bitmeyen savaşların muhabiri Robert Capa kimdir?

Savaşın fotoğrafı dendiğinde kaçınılmaz olarak ilk akla gelen isin Robert Capa...

Tartışı-Yorum

Kadim Süryanilerin Akitu Bayramı

Yerinden yurdundan edilen, sürgün halkların derdini en içten şairler dillendirir. Bu sebeple Yuhanna Bar Madeni der ki:“Ey sağduyulu!Ana vatanında kalman,Saygınlığını korur.Hakareti ve acı dolu gurbeti hor gör.Saç, başta oldukça...

Şufa Hak(sızlığı) yasal peki adil mi!

Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya Hisseli tarla ve arsa alanlar dikkat! Tarla veya arsa vasıflı hisseli taşınmaz alımlarında satış bedellerini gerçek bedellerden göstermeyen alıcılar mağdur oluyor. Gayrimenkul fiyatlarının yükselmesini fırsat bilen paydaşlar,...

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...