Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Kobane’de çatışmalar sürerken Rakka’da Kürtler katlediliyor

Dünyadan, Tüm Haberler 25 Haziran, 12:57'de eklendi

Kobane’de sabah saatlerinde şehre sızan DAIŞ çetelerinin bombalı saldırısı sonucu birçok Kobaneli hayatını kaybederken 70’in üzerinde yaralı da Suruç ve Şanlıurfa hastanelerine gönderildi.

ANHA’nın haberine göre, DAIŞ çeteleri Rakka’da çete zulmünden kaçan Kürtleri taradı. Saldırıda bir kadın yaşamını yitirirken 9 kişi de ağır yaralandı. Girê Spî’ye ulaşmayı başaranlar, çetelerin Rakka’da kürtleri katletmeye başladığını söyledi.

Girê Spî’deki ANHA muhabirlerinin aktardıkları bilgilere göre; çetelerin Rakka’dan ayrılmaları için tanıdığı 72 saatlik süre doldu. Bu sabah Rakka’dan Girê Spî’ye doğru yola çıkan bir aile, DAIŞ çetelerinin Girê Spî yolu üzerindeki Skîrwa köyünde bulunan kontrol noktasında durduruldu. Durdurulan aileye hiçbir şey sorulmadan kurşun yağdırıldı. Tarama sonucunda çoğu çocuk ve kadın 10 kişi ağır yaralandı.

‘Gerçek etnik temizlik Rakka’da!’

Yaralı yurttaşları Girê Spî’ye ulaştıran kişiler, DAIŞ çetelerinin Rakka’da kürtleri katletmeye başladığını, rastaladıkları kürtleri sorgusuz katlederek gerçek etnilk temizliğin şimdi Rakka’da gerçekleşmekte olduğunu söyledi.

kobanede son durum, kobane, rakka, işid, pyd,

Kobane’de son durum

DAIŞ çetelerinin Kobani’ye yönelik saldırısında 12 sivil yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı. Şiddetli çatışmalar devam ediyor.

ANHA muhabirlerinin aktardıkları bilgilere göre; DAIŞ çetelerinin sabah erken saatlerde Türkiye tarfından Kobani’ye yönelik üç koldan düzenlediği saldırılarda ilk bilgilere göre en az 12 sivil yaşamını yitirdi. çoğunluğu çocuk ve kadın olmak üzere 35 sivil de saldırılar sonucunda yaralandı.

Muhabirler, DAIŞ çetelerinin karşılaştıkları herkesi sivil-asker gözetmeksizin taradığını belirtti.

YPG ve Asayiş güçlerinin kentin bazı bölgelerinde çetelere yönelik operasyon başlattığı ve kimi yerlerde YPG güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında çatışmalar yaşandığı öğrenildi.

kobanede son durum, kobane, rakka, işid, pyd,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.