Mahkemeden 97 katır için imha kararı!

0
Mahkemeden 97 katır için imha kararı!

Hakkari Yüksekova’da askerler tarafından kaçakçılık yapıldığı gerekçesiyle el konulan 97 adet katır için mahkeme imha kararı verdi.

 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bulunan 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’na bağlı birliklerin, 9 Kasım 2014’te Çobanpınar köyüne yaptıkları mazot kaçakçılığı gerekçesiyle gerçekleştirilen operasyonda el koydukları 97 katıra mahkeme imha edilmesi kararı verdi.

Yediemine teslim edilen 97 katırın için Yüksekova 1. Asliye Mahkemesi’nce açılan dava sonuçlandı. Davanın sonucunda, “Orijini belli olmayan ülkemiz morfolojik özelliklerini taşımayan, insan ve hayvan sağlığı açısından risk oluşturduğu, bu yolla egzotik karakterdeki hayvan hastalıklarının ülkemize girebildiği ve hayvanlar arasında yayılarak büyük kayıplara neden olabileceği bu nedenle hayvanların kaçakçılık döngüsü içine girmeden kaçakçılar tarafından yük hayvanı olarak ve kaçakçılık zannı ile yakalanan tek tırnaklı hayvanların derhal itlaf ve imha edilmesi uygun görülmüştür” kararına varıldı.

97 katır, 97 katır için imha, 97 katır için imha kararı, yüksekovada katır katliamı, hakkaride katır katliamı, kaçakçılık yapıldığı gerekçesiyle 97 katır imha edilecek, katırların günahı ne, katır haberleri, roboski, kaçakçılık, katırla kaçakçılık, katırlar için imha kararı, mahkemenin katır kararı, mahkeme imha edin dedi, mahkeme katırları imha edin dedi,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here