Ana SayfaYaşamMercedes Kadir: Bütün Malatya'nın...

Mercedes Kadir: Bütün Malatya’nın ey vallah ettiği adam

‘Mercedes Kadir’, bütün varı yoğu Mercedes’i olan bir insandır. Yaşamıyla, Malatyalıların ona gösterdiği sevgiyle kimi zaman gündeme geliyor. Sosyal medyada hakkında yapılan yorumlarla epey bir tanıdığı da oldu.

Asıl ismi “Fatih” olmasına rağmen Malatya’da “Mercedes Kadir” ve “Gümüş” olarak biliniyor. Malatyalılar ‘Mercedes Kadir’i o kadar çok benimsemiş durumdaki, trafik polisinden sürücüsüne, sanayideki ustasından yolda karşılaşan vatandaşına kadar herkes, onun Mercedes olarak kullandığı değneğine araç muamelesi yapıyor.

Öyle ki trafik polisleri yanlış yere park ettiğinde ya da ‘çok hızlı gittiğinde’ Kadir’e ceza yazıyor.

Mercedes Kadir

Türkiye’de adeta gündem olan ‘Mercedes Kadir’ ile ilgili paylaşılan birçok hikaye bulunuyor.

Mercedes Kadir…

Fotodaki kişinin ismi Kadir, Mercedes Kadir. Malatya’ da yaşıyor. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mercedes’i zannederek yaşıyor.

Anlatmaya bayıldığım kısmı bundan sonra başlıyor. Koskoca bir şehir, Kadir’in Mercedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre park ediyor. Bütün şehir o “Mercedes’in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor.

Trafik polisi ceza kesiyor

Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere park ettiğinde ya da ‘çok hızlı gittiğinde’ Kadir’e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir’in hikâyesini onunla birlikte yaşıyor.

Bir ‘Deli’nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikâye çok hoş gelir insanın kulağına…Mercedes Kadir

‘Mercedes Kadir’ ile ilgili başka bir anı:

Bir gün Mercedes kadir arabası(sopası) arızalandı diye sanayiye gider. Usta arızasını söyler ve 3 gün sonra gelip alabileceğini belirtir. Tabi Mercedes kadir 3 gün sonra gelir usta daha işinin bitmediğini yarın gelmesini söyler.

Mercedes kadir bu şekilde 2 hafta boyunca gider gelir. Bir gün yine gider sanayiye ama usta işinin daha bitmediğini söyler tabi Mercedes kadir sinirlenir artık ve şunu söyler: “Yeter artık yap şu arabayı 2 haftadır eve yürüyerek gidip geliyorum.”

Mercedes Kadir’e bir de belgesel çekilmiş

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

21 fotoğrafla kadınların erkeklerden uzun yaşadığının kanıtı

Kadınların erkeklerden daha uzun  yaşadığı istatistiksel bir gerçek. Doğal olarak bilim adamları...

Selçuk Avcı’dan mahkemelerin ‘iyi halli’ tecavüzcüleri

Tasarımcı Selçuk Avcı, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde iyi halden dolayı indirim alan...

26 maddeyle Osmanlıca bilgisayar terimleri

Osmanlıca tartışmalarına bir katkımız olsun istedik, Osmanlıca bilgisayar terimlerini sizin için...

Gezi Parkı eylemlerinin 3. yılında hatıralarda kalan duvar yazıları!

Gezi Parkı eylemlerinin üçüncü yılında, eylemcilerin geride bıraktığı duvar yazıları bu gün...

Tartışı-Yorum

Ümit Kıvanç, ‘Burası sizin vatanınız değil’ denirken Türkler nerede?

Ümit Kıvanç Radikal'de yer alan bugünkü yazısında 'Devletin doğuda yaptığı, kamu düzeni sağlamak değil. Bir sindirme harekâtı, teslim alma operasyonu. 7 Haziran öncesinden beri nereden nereye gelindiğini idrak edebilmeliyiz'...

Yeni bir yaşam alanı: Yeşil Bina

Deniz Aysel Aldemir Yeşil bina deyince aklınıza yeşil renkli, etrafı bitkilerle kaplı yalnızca görsel nedenlerden ötürü bu ismi almış yapılar gelebilir. Aslında çağrıştırdığının çok daha ötesinde özelliklere sahip olan bu...

Kerbelâ’ya Giderken 1

Muharrem ayı içerisinde olduğumuz bu günler de Kerbelâ katliamını, ve bu katliama giden yolu konu almak istedim. Üç parçaya ayırdığım bu yazıda Ehlibeyte ve Ehlibeyt yoldaşlarına yapılan haksızlıkları kaleme...