Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

ÖGESEN’den Ara Güler’e ‘terbiyesizlik’ açıklaması

Tüm Haberler 7 Aralık, 19:44'de eklendi

Fotoğrafçı Ara Güler’in Tempo dergisine verdiği bir röportajda ‘Birkaç değerli profesör dışında üniversite aptallar yığınıdır’ demesi üzerine ÖGESEN’den sanatçının söylediklerine ilişkin ‘terbiyesizlik’ açıklaması geldi.

 

Türkiye’deki değişimle ilgili konuşan Ara Güler, “Dünya değişti. Biz de değişiyoruz. Antibiyotik devri bile bitti. Ama şunu söyleyeyim; insanlar aptallaştı. Birkaç değerli profesör dışında üniversite dediği aptallar yığınıdır. Gerisi boktur. Benim sınıf arkadaşlarım ordinaryüs oldu. Öyle olmadıklarını biliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Öğretim Görevlileri Sendikası (ÖGESEN) başkanı Vahdet Özkoçak ise ‘Ara Güler’i esefle kınıyor ve kendisine kişiler özelinde bile söylenemeyecek bu tür ifadelerin topluluklara ithafen söylenmesinin terbiyesizlik olduğunu hatırlatıyoruz’ ifadelerini kullandı.

 

Hiç bir siyasi ve ideolojik kaygı gütmeyen bir meslek örgütü olduklarını iddia eden Özkoçak, “ÖGESEN gerektiğinde akademisyenlerin itibarını ve saygınlığını da her ortamda savunacaktır. İşte şu an bu şekilde bir savunma görevini icra etmek gerekmektedir” dedi. Ara Güler’in konuyla ilgili sözlerinin de yer verildiği açıklamada “Kendisinin sanatına ve yaşına duyduğumuz saygı ile hala “SAYIN” ifadesi kullandığımız Ara Güler’i esefle kınıyor ve kendisine kişiler özelinde bile söylenemeyecek bu tür ifadelerin topluluklara ithafen söylenmesinin terbiyesizlik olduğunu hatırlatıyoruz” denildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.