Ana SayfaYaşamOkul Hırkası Nasıl Yıkanır?

Okul Hırkası Nasıl Yıkanır?

Okul hırkaları özellikle kış mevsiminde öğrencileri sıcak tutan oldukça önemli bir giysi olarak bilinmektedir. Ancak her şeyde olduğu gibi okul hırkasının belli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerle birlikte okul hırkasını dikkatli kullanmak ve yıkarken verilen adımlara dikkat etmeye çalışmak okul hırkasının daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlayacaktır.

Okul hırkasının yıkanması okul hırkasının türüne ve malzemesine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum okul gömleği içinde geçerlidir ve özenli olunması gereklidir. Ancak genel olarak, okul hırkaları hassas kumaşlar olduğu için soğuk veya ılık su kullanılarak yıkanması daha iyi olacaktır. Böylelikle bu durum okul hırkasının daha uzun ömürlü olması için uygun olacaktır. Soğuk veya ılık su, hırkanın boyutunu korumasına ve renginin solmaması konusunda yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, hassas kumaşlara sahip hırkaların makinede yıkanması yerine elde yıkanması da tavsiye edilmektedir. Bu nedenle, okul hırkasının etiketindeki talimatları takip etmek en uygun yöntem olacaktır.

Okul hırkasınında aranan özellikler nelerdir?

Okul hırkası, öğrencilerin hem rahat hem de şık görünmesini sağlayan bir giysi türü olarak geçmektedir. Okul hırkası alırken veya seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler şunlardır:

  • Okul hırkası, okulun renk ve model kurallarına uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. Bazı okullar, öğrencilerin belirli renk ve modelde okul hırkası giymelerini isterler. Bu durumda, okulun kriterlerine uygun hırka seçmek oldukça önemlidir.
  • Okul hırkası, kaliteli ve dayanıklı bir malzemeden yapılmalıdır. Okul hırkası, sık yıkamaya ve kullanıma maruz kalacağı için, kolay yıpranmayan, solmayan ve tüylenmeyen bir kumaşın tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, okul hırkası, mevsime uygun bir kalınlıkta olmalıdır. 
  • Okul hırkası, öğrencinin bedenine uygun bir şekilde tasarlanmalıdır.Yine aynı şekilde okul pantolonu ve okul gömleğinde de bu geçerlidir. Çok dar hırkalar, öğrencinin hareket kabiliyetini kısıtlayabilir ve nefes almasını zorlaştırabilir. Çok bol hırkalar ise, öğrencinin görünümünü bozabilir ve üşümesine neden olabilir. Bedene uygun bir hırka, hem rahat hem de şık bir görünüm sağlar.
  • Okul hırkasının bakımı kolay olmalıdır. Okul hırkası, makinede veya elde yıkamaya uygun olmalıdır. Ayrıca, ütü gerektirmeyen veya az ütü gerektiren bir hırka seçmek, zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Okul hırkasının bu özelliklere sahip olması, hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin hayatını kolaylaştırabilir.

Okul hırkası alırken nereleri tercih etmeliyiz?

Untecks, okul kıyafetlerini toptan ve güvenilir bir şekilde temin edebilmeniz için en iyi şekilde çalışmaktadır. İstediğiniz sayıda ve çeşitte elde edebileceğiniz okul hırkalarını istediğiniz şekilde tasarlayabilirsınız. Böylelikle okulunuza diğer okullardan daha farklı bir imaj verebilir ve öğrencilerinizi daha motive bir hale getirebilirsiniz. Sizin için en uygun okul hırkalarının bulmayı uygun fiyatlarla sağlayan Untecks ile gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Sinema tarihinin tartışma yaratan 14 film afişi

Film afişleri denince akla ilkin yaratıcılık gelir elbet. Artık bir “sektör”...

Bir aşçıdan ‘herşey dahil’ otellerle ilgili 13 hayati bilgi

Her şey dahil tatillerin bu kadar “ucuz” olmasının pek çok nedeni...

21 fotoğrafla kadınların erkeklerden uzun yaşadığının kanıtı

Kadınların erkeklerden daha uzun  yaşadığı istatistiksel bir gerçek. Doğal olarak bilim adamları...

2016’da start veren en iyi 10 yabancı dizi

Yabancı dizi denildiğinde hemen sıralamaya başlarız: Game Of Thorones, Breaking Bad,...

Tartışı-Yorum

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan“Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir korku ve sindirme politikası uyguladı. Hayatın bir parçası haline gelen bu uygulamalarda kaybedilenlerin çoğunu; öğrenciler, öğretmenler, sendikacılar (örgütlü...

Ümit Kıvanç, ‘Burası sizin vatanınız değil’ denirken Türkler nerede?

Ümit Kıvanç Radikal'de yer alan bugünkü yazısında 'Devletin doğuda yaptığı, kamu düzeni sağlamak değil. Bir sindirme harekâtı, teslim alma operasyonu. 7 Haziran öncesinden beri nereden nereye gelindiğini idrak edebilmeliyiz' ifadelerine yer verdi. Ümit Kıvanç'ın Türkler nerede? başlıklı yazısı şöyle:Hiçbir şey, memleketin bir bölümünde resmen savaş çıkarılmışken toplumun “Türk...

Marksist ve sosyalist bir siyasetçi olarak Yaşar Kemal

Yaşar Kemal, 28 Şubat 2015’te direne direne ölümünün ardından değişik yönleriyle tanıtıldı. Romancılığı, hikâyeciliği, şairliği, gazeteciliği, doğaya olan tutkunluğu, insana olan aşkı, neşeli kişiliği onu tanıyanlar tarafından anlatıldı. Ancak bir Marksist ve bir sosyalist siyasetçi oluşuna pek az değinildi. Oysa bu yönleri, yaşamı boyunca diğer tüm nitelikleriyle...