11.4 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021

Online psikolog seçimi

Her birimizin yaşantısında hayatımızı zora sokan ve yaşam kalitemizi düşüren bazı psikolojik rahatsızlıklar bulunabiliyor. Bu rahatsızlıkların nedeni bazen çocukluk travmalarına dayanırken, bazen de sonradan yaşanan olaylar neticesinde kazanılabiliyor. Var olan her tür psikolojik rahatsızlık yaşam kalitemizi ciddi oranda etkilemektedir. Bu tür rahatsızlıkların varlığından haberdar olmak ve bunların sona ermesi için bir takım çözüm arayışına girmek ise atılabilecek ilk adımlardan birisidir.

Eğer sizi huzursuz ve mutsuz eden bir psikolojik rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız ve bunu çözmek için uzman bir desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu süreçte en iyi psikologlar ile bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Bu terapi sürecini bir klinik ortamında yüz yüze seanslar ile yapabileceğiniz gibi, teknolojinin de desteği ile online terapi olarak da yapabilirsiniz. 

Online terapi süreci son yıllarda en çok tercih edilen terapi yöntemi olarak biliniyor. Bu süreçte sizlere online olarak terapi hizmeti sunan psikologlar online psikolog olarak adlandırılıyor. Ve elbette alacağınız terapilerin kısa sürelerde etkili olabilmesi ve kalıcı bir şekilde tüm sorunlarınızdan kurtuluyor olabilmeniz için online psikolog seçimleriniz büyük önem taşıyor. 

Online psikolog seçerken nelere dikkat etmeliyim

Online terapi sürecinde size terapi uygulayacak olan psikoloğun en doğru kişi olması sürecin en hızlı şekilde sonuçlanması için çok önemlidir. Online psikolog seçerken çok daha özenli ve dikkatli olmanızda fayda olacaktır.

Kendiniz için en uygun olan psikoloğu seçerken ilk olarak güven duygusuna önem vermelisiniz. Birebir yapılan görüşmelerde kendinizi güvende hissettiğiniz ortamların olması gerekmektedir. Çünkü danışanlar kendini güvende ve özgür hissettikçe durumları hakkında bilgi verirken daha net ve şeffaf olabilmektedir. Psikolog sizi ne kadar güvende ve özgür hissettirirse, aranızdaki iletişim de tedaviye o denli uygun olacaktır.

Online terapi sürecinde seçmiş olduğunuz psikoloğun eğitim düzeyi ve sahip olduğu deneyim oldukça önemlidir. İyi bir eğitim almış olan ve bazı uzmanlık alanlarında kendini geliştirmiş olan psikologlar var olan sorunlarınız için en doğru kişiler olacaktır. Kendiniz için en doğru psikoloğu seçerken almış oldukları eğitime ve uzmanlık alanlarına göre bir değerlendirme yapıyor olmanız önemli bir adım olacaktır.

Online terapi merkezi

Sizin için en uygun olan psikolog seçimlerini Online Psikoloji Merkezi bünyesinde seçebilirsiniz. Çok geniş bir psikolog kadrosuna sahip olan merkezde tüm psikologların her biri farklı eğitimlere ve farklı uzmanlık alanlarına sahiptir bireysel terapiler, çocuk ve ergen terapileri ve aile ve çift terapileri için özel uzmanlık yapmış ve deneyim sahibi olan en iyi psikologlara buradan ulaşabilirsiniz.  

Online Psikoloji Merkezine ulaşabilmek için www.onlinepsikolojimerkezi.comlinki üzerinden resmi web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Sitede yer alan tüm bilgilendirmeleri ve psikologları değerlendirebilirsiniz. Kendiniz için en uygun olan gün ve saat aralıkları için istediğiniz psikologdan online bir randevu alabilirsiniz.

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,075TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler