escort kuşadası

34.7 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 2, 2021

Otomatik kapıların çalışma prensibi nasıldır?

Otomatik kapılar bilindiği gibi kendilerine herhangi birinin yaklaşmasını hisse demek ekstra bir kol ya da düğme kullanılmadan açılan kapılara verilen addır. Otomatik kapılar genellikle işletmelerin giriş çıkışlarında aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Otomatik kapıların açılıp kapanma sistemini bu kapıların motorlarında ya da kendi bünyelerinde bulunan yaylalar ve elektrik akımının gücü sağlamaktadır.

Otomatik kapılarda sensör sistemi nasıldır?

Otomatik kapılarda kapıların açılmasını en başta otomatik kapıların bölgesine yerleştirilen sensörler algılamaktadır. Otomatik kapıların oldukça değişik sensörleri bulunmaktadır. Otomatik kapı sensörlerinin bazıları kızılötesi ve basınç sensörü olarak adlandırılabilir. Ülkemizde Tekirdağ Çorlu merkezde faaliyet yürüten Kale Doors en kaliteli ve en güvenli otomatik kapı modellerini müşterilerinin hizmetine sunmayı sağlamaktadır. Kale Doors kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hareket eden ve bu anlamda son derece etkin ve verimli bir çalışma politikası izleyen kapı üretim ve satışı gerçekleştiren kuruluştur. Kale Doors otomatik kapı çeşitlerinin birçoğunu bünyesinde bulundurur. Basit sensörlü ya da kızılötesi ışınlardan perde oluşturarak çalışan otomatik kapı çeşitlerine bünyesinde bulundurur.

Kumanda ve düğme ile çalışan otomatik kapılarda mevcuttur

Özellikle garaj kapıları ve depolarda kullanılan düğme ile çalışan otomatik kapılarda mevcuttur. Bu kapılar kumandadaki düğmeye basılması ya da bireylere dağıtılan manyetik kartlar alana tutulması ile birlikte açalım kapanım işlemini gerçekleştirmektedir. Özellikle otoparklarda kullanılan ve site girişlerinde kullanılan bu kapı çeşitleri sitelere ve otoparklara yabancı araçların girip çıkmasına mani olmayı amaçlamaktadır. Otomatik kapılar özellikle engelli bireylerin hayatını kolaylaştırması noktasında oldukça önem taşır. Klasik kapıların kullanımı engelli bireyler ve çocuklar için oldukça külfet nedenidir. Bu nedenle sosyal devlet olma kapsamında özellik ve kamu kurum ve kuruluşlarının otomatik kapıları ağırlık vermeleri kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alan bütün vatandaşların konforu ve kolay hizmet alabilmesi için kilit bir önem taşır.

Kale Doors profesyonel hizmet verir

Kale Doors ülkemizde kullanılabilecek en sağlam en güvenilir ve teknolojik donanımı en üst seviyede olan kapıları müşterilerin hizmetine sunmaktadır. İnternet sitesinde hizmet verdiği kuruluşların bilgilerini de paylaşan firma bu anlamda ülkemizin en köklü ve en kurumsal yapıları ile birlikte çalışma fırsatı bulmuştur. Öte yandan Kale Doors son derece etkin ve verimli bir çalışma sistemi ezerek profesyonel bir kadroyu bünyesinde istihdam etmenin gayretini sarf etmektedir. Kale Doors aynı zamanda sarmal sistemler, fotoselli kapı, garaj kapısı, yangın kapıları, seksiyonel kapı, sarmal hızlı PVC kapı ve yükleme sistemleri olmak üzere birçok alanda müşterilerinin ürün ve malzeme temini sağlamaktadır. Öte yandan Kale Doors kurulum ve satışını gerçekleştirmiş olduğu bütün kapıların periyodik bakımlarını da son derece büyük bir hassasiyet ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca kuruluşun yapmış olduğu iş ve işlemlerle ilgili bilgileri paylaştığı etkin ve verimli bir internet sitesi de bulunmaktadır.

Kaynak: https://kaledoors.com/

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,082TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler