Ana SayfaYaşamÖzel Dikim Gömlek Siparişi...

Özel Dikim Gömlek Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok sektör gibi hazır giyim sektörü de oldukça gelişmiştir. Fakat hazır giyim sektörü karşısında özel dikim kıyafetlerin daima yeri farklıdır. Özel dikim kıyafetler kişinin vücuduna göre ayarlanır ve özel ölçüler ile tasarlanır. Bu bakımdan kişiye özgü olarak hazırlanması ile özel dikim kıyafetler biriciktir. İnsanlar bazen beğendiği bir kıyafetin bedenini bulmakta zorlanabilir. Fakat özel dikim kişinin vücut ölçülerine göre tasarlandığı için böyle bir durum söz konusu değildir. Bununla beraber özel dikim kıyafetler kişilerin ruhunu yansıtır. 

Özel dikim kıyafetler hazırlanırken standart bir kalıp kullanılmaz. Bunun yerine kişinin ölçülerine uygun kalıplar çıkarılır, kumaşlar alınan ölçülerden çıkarılan kalıplara göre kesilir ve kişiye özel kıyafet hazırlanır. Burada ölçülerin doğru alınması son derece mühimdir. Ölçüler kadar önemli olan bir diğer husus da özel dikim kıyafette kullanılacak kumaşın kalitesidir. Kullanılan kumaşın kalitesi dikilecek olan kıyafetin duruşunu etkiler. Kullanılacak olan kumaşın kalitesi kıyafetin kullanışlılığı için de önemlidir. Kumaş kalitesi ile ortaya çıkan tasarımın kalitesi doğru orantılı olacaktır. Kaliteli özel dikim kıyafetler kişiye kendini daha özel hissettirecektir.

Özel Dikim Gömlek 

Kişiye özel gömlek dikilirken öncelikle doğru vücut ölçülerini almak gerekir. Alınan ölçünün yanında kişinin vücut anatomisine de dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da kaliteli bir kumaş tercih etmektir. Kumaşın kalitesi tasarımın kalitesini etkileyecektir. 

Özel dikim gömlek için yaka tasarımı yapılırken kişinin yüz şekli dikkate alınmalıdır. Gömleğin yakası kişinin yüzü ile uyum içerisinde olmalıdır. Eğer kravat kullanılacaksa yaka tasarımı farklı olabilir. Yaka modeli kadar yaka telası da önem taşımaktadır. Tasarımda kullanılan kumaş ile telada kullanılan kumaş arasında bir uyum olmalıdır. Bu konuda milimetrik özel dikim gömleklerini uzun seneler boyunca güvenle giyebilirsiniz.

Özel dikim gömlek için kişinin vücut şekli göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir husustur. Tasarlanan özel dikim gömlek ne çok dar ne de çok bol olmalıdır. Ayrıca belin altına çok fazla inilmemelidir. Bununla beraber tasarımda kullanılacak renk ve desenler kişiye uygun olarak tercih edilmelidir.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Dünyanın En Havalı Otelleri!

Dünyanın En Havalı Otellerini görmek için resme tıklayınız;

Geçmişin Korkutucu ve Garip Tıp Yöntemleri!

Günümüzde bizler ilaçlara alışmışız. Ne derseniz deyin ama tıp yerinde durmayıp...

Eski batı tarihini yansıtan 18 karakalem çizimi

Batılı sanatçı Brenda Murpy fevkalade ayrıntılı çizimleriyle hayrete düşürüyor, çok güçlü...

Sputnik’in seçimiyle en güzel 10 Rus model

Sputnik'in deyimiyle "güzellik ve zarafetleri" ile Rus kadınlarının moda dünyasında fırtına...

Tartışı-Yorum

“Nasıl Olacak?” 25 Kasım’da sahneleniyor!

İki genç yönetmen, Ümit Anaç ve Berke Yüksel'in genç bir kadroyla hayat verdiği Tiyatro 8 ANKARA, sekizinci yaşına giriyor. Yeni sezona çok farklı tarzda kurgulanmış bir oyunla başlayan ekip,...

Düşünebildiyseniz ölün!

Dünyayı gözlerle görmeyin, kaybedersiniz. Kulaklarla işitmeyin, kaybedersiniz. Burnunuzla koklamayın, kaybedersiniz. Uyku, hayatın anlamını (varsa eğer) insana gösterebilecek en kestirme yoldur. Bir rüya gibidir yaşamak, bu cümleyi tekinsiz metnime şiirsellik...

Üşüyor bir coğrafyanın yüreği

'Eylül Mayıs'a dönüşecek...'Geo Milev Üşüyor bir şehrin yüreği,  geceler buzdan karanlık. Yan yana dizilmiş çadırlar kanıyor. Üşüyor yeryüzü ve şehrin sokaklarında geziyor soğuk. Bir çocuk gözlerinde acının izlerini taşıyor. Bir...