Ana SayfaHaberlerDünyadanPKK komutanından Ayla Akat...

PKK komutanından Ayla Akat Ata’ya mesaj “Tarihi doğru öğren”

PKK eski komutanlarından Sait Çürükkaya, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata’nın Ferînaz Xosrawanî için yapılan protestoda Ata’nın Beritan-KDP ve Ferînaz-İtlaat benzetmesi üzerine bir mesaj gönderdi.

İran istihbarat elemanlarının tecavüzünden kurtulmaya çalışırken yaşamını yitiren Ferinaz Xosrawanî için yapılan protesto yürüyüşünde konuşan Batman HDP milletvekili Ayla Akat Ata, “Nasıl ki Beritan KDP’ye teslim olmadı, Ferînaz da İtlaat elemanlarına teslim olmadı” dedi. Bu benzetmeye ilişkin tepkiler verilirken PKK eski komutanlarından Sait Çürükkaya da Ayla Akat Ata’ya bir mesaj gönderdi. Küçükkaya gönderdiği mesajda “Bence tarihi de doğru öğrenin. Bir siyasetçi olarak halkı kandırmaya hakkınız yoktur.” ifadelerini kullandı.

ayla akat ata

Küçükkaya’nın Ata’ya gönderdiği mesaj şöyle:

Sayın Ayla Hanım;
Sizin hiç Beritan’ı tanıdığınızı zannetmiyorum. Beritan Sivas’lı İstanbul üniversitesinde okuyan benim çok yakından tanıdığım biri idi. İsmi Gülnaz Karataş’tır.
1992’de Güney Savaşı’nda YNK Peşmergeleri ile savaşırken Xakurk bölgesinde yaralanıyor, o dönemde biz YNK ve KDP’yi bağımsız birleşik Kürdistan’ı istemedikleri için ve Irak’tan özerklik talep ettikleri için hain ve işbirlikçi kabul ediyorduk. Bağımsız ve özgürlükçü birinin özerklik isteyen bir güce teslimini kabul etmiyorduk. Şimdi onlar bağımsızlık siz ise özerklik bile istemiyorsunuz o yetmiyor yeni bir Brakuji için ortam hazırlıyorsunuz.
Bu doğru değil bari bunu yaparken tanımadığınız Berivan’ın olayını kullanmayın, Güney’de şu an PKK ile YNK birbirine yakındır. Beritan KDP değil YNK’ye teslim olmamıştır. Bence tarihi de doğru öğrenin.
Bir siyasetçi olarak halkı kandırmaya hakkınız yoktur.

kurdnewshaber.com

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

Müzik tarihinde eşine az rastlanır bir üretkenliğe sahip olan Ahmet Kaya’nın...

Godard’tan Haneke’ye Avrupa sinemasından en iyi 10 sanat filmi

Press Haber | Avrupa sinemasının kuşkusuz Hollywood ile ayrılan en büyük...

Sümerler’den Asteklere kurban ritüelleri

Yazan: Burak Baş Tanrılar ya da bir inanç uğruna canlıların kurban edilmesi...

Sosyal medyada günün konusu TRT: #trthabering

TRT Haber'in resmi Twitter hesabından paylaşılan zam haberi, günün sosyal medya...

Tartışı-Yorum

Murat Sevinç’ten Yılmaz Özdil’in “şarjör” benzetmesine dair bir yazı

Murat Sevinç'ten Yılmaz Özdil'in "kalaşnikof'a sürülen şarjör" benzetmesine göndermeli bir yazı kaleme aldı: "Kürtler mevzubahis olduğunda, gerisi teferruat ve utanç…"Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in HDP'ye verilecek oyları "kalaşnikof'a sürülen şarjör"e...

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...

Ümit Kıvanç, ‘Burası sizin vatanınız değil’ denirken Türkler nerede?

Ümit Kıvanç Radikal'de yer alan bugünkü yazısında 'Devletin doğuda yaptığı, kamu düzeni sağlamak değil. Bir sindirme harekâtı, teslim alma operasyonu. 7 Haziran öncesinden beri nereden nereye gelindiğini idrak edebilmeliyiz'...