PKK komutanından Ayla Akat Ata’ya mesaj “Tarihi doğru öğren”

0

PKK eski komutanlarından Sait Çürükkaya, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata’nın Ferînaz Xosrawanî için yapılan protestoda Ata’nın Beritan-KDP ve Ferînaz-İtlaat benzetmesi üzerine bir mesaj gönderdi.

İran istihbarat elemanlarının tecavüzünden kurtulmaya çalışırken yaşamını yitiren Ferinaz Xosrawanî için yapılan protesto yürüyüşünde konuşan Batman HDP milletvekili Ayla Akat Ata, “Nasıl ki Beritan KDP’ye teslim olmadı, Ferînaz da İtlaat elemanlarına teslim olmadı” dedi. Bu benzetmeye ilişkin tepkiler verilirken PKK eski komutanlarından Sait Çürükkaya da Ayla Akat Ata’ya bir mesaj gönderdi. Küçükkaya gönderdiği mesajda “Bence tarihi de doğru öğrenin. Bir siyasetçi olarak halkı kandırmaya hakkınız yoktur.” ifadelerini kullandı.

ayla akat ata

Küçükkaya’nın Ata’ya gönderdiği mesaj şöyle:

Sayın Ayla Hanım;
Sizin hiç Beritan’ı tanıdığınızı zannetmiyorum. Beritan Sivas’lı İstanbul üniversitesinde okuyan benim çok yakından tanıdığım biri idi. İsmi Gülnaz Karataş’tır.
1992’de Güney Savaşı’nda YNK Peşmergeleri ile savaşırken Xakurk bölgesinde yaralanıyor, o dönemde biz YNK ve KDP’yi bağımsız birleşik Kürdistan’ı istemedikleri için ve Irak’tan özerklik talep ettikleri için hain ve işbirlikçi kabul ediyorduk. Bağımsız ve özgürlükçü birinin özerklik isteyen bir güce teslimini kabul etmiyorduk. Şimdi onlar bağımsızlık siz ise özerklik bile istemiyorsunuz o yetmiyor yeni bir Brakuji için ortam hazırlıyorsunuz.
Bu doğru değil bari bunu yaparken tanımadığınız Berivan’ın olayını kullanmayın, Güney’de şu an PKK ile YNK birbirine yakındır. Beritan KDP değil YNK’ye teslim olmamıştır. Bence tarihi de doğru öğrenin.
Bir siyasetçi olarak halkı kandırmaya hakkınız yoktur.

kurdnewshaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here