Ana SayfaHaberlerSağlıkProf. Dr. Sedat Köse...

Prof. Dr. Sedat Köse Kalp Pili Hakkında Önemli Uyarılarda Bulundu

Kalp sorunlarında en çok duyulan tıbbı terimlerden biri Aritmi ve Kalp Pili olmaktadır. Ritim düzensizliklerinde sıkça karşılaşılır. 

Aritmi çeşitli sebeplerle görülen bir kalp rahatsızlığıdır. Tek başına bir kalp hastalığı olmasının yanı sıra farklı hastalıkların belirtisi olarak da görülebilir. Teşhis ve tedavisinden son teknoloji cihazlar kullanılan aritmi kolaylık tespit edilebilir. 

hakkında WskgTfBGfSlYHlsTbZ6c vBR1Ok3SEFGJTRzJ0xZHrJYIO 1Tu7HdDJ9a5OGKtEwa8A58mOmouKVP9rP96gA26YSN0jgui Aritmi Nasıl Anlaşılır

Aritmi Nasıl Anlaşılır?

Aritmi ve Kalp Pili, kardiyoloji alanındaki son teknoloji tedavi seçeneklerindendir. Düzensiz atan kalp ritmini kontrol altına alma için başvurulur. Hastanın tıbbi öyküsü ila yapılan kalp testleri aritminin anlaşılmasında önemlidir. Var olan hastalıklar ve kullanılan ilaçlar incelenerek sorunun nedeni bulunmaya çalışılır.

En sık kullanılan teşhis yöntemi EGK testleridir. Hastanın kol, göğüs ve bacağına takılan elektrotlarla kalp ritminin izlenmesini şeklinde problemin kaynağı bulunur. Eforlu EGK benzeri alternatifleri vardır ve yürüyüş bandında anlık kalp ritimleri kaydedilir. 

hakkında Ec2rz zzNS06McDrzSTO02eEoXbqWfOa3vD1cqNTS 5bCORcJzLqYewdv e4x Aritmi Nasıl Anlaşılır

Aritmi Tedavisinden Pacemaker Nedir?

Aritmi ve Kalp Pili, ritmi düzenleme için kalbe takılan elektronik verici tedavisidir. Genelde deri altına yerleştirilen tıbbi bir pil üzerinden kalp atışları denetlenir. Lokal anestezi ila yapılan kalp pili takılması işlemi ardından bir gün hastanede kalır.  Herhangi bir sorun yaşanmaz ise hastalar diğer günlük rutinlerine döner.  

Bu tedavide yüksek risk olmadığı için tüm yaş gruplarından ve birçok kalp sorununda uygulanabilir. Hastanın tıbbı geçmişi ile aritminin türü kalp pilinin geçici ya da kalıcı olarak katılmasında etkilidir. Prof. Dr. Sedat Köse ila görüştükten sonra gerekli tedaviye başlayabilirsiniz. Tedavilerde kullanılacak diğer bir yöntem ise sıcak ve soğuk ablasyondur Ablasyon Tedavisi Ankara | Prof. Dr. Sedat Köse (sedatkose.com)

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

10 maddede muzun saymakla bitmeyen faydaları

Muz deyip geçmeyin, muza sıradan bir meyve gözüyle bakmayın. Muzun faydaları...

Her çocuğun mutlaka okuması gereken 10 çocuk kitabı

Bu listede daha iyi bir dünya ve çevresine duyarlı bireyler yetiştirmek...

Kendi dönemlerinde listeleri alt-üst edenler!

Yaşadıkları dönemde, sergiledikleri performanslarla listeleri alt üst edip efsaneleşen sanatçıları bilmek...

Mardin’de Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Anadolu’da birçok kültüre ev sahipliği yapan Mardin, yedi bin yıllık...

Tartışı-Yorum

Alice’ten zuhur eden Distopya mukaddimesine!

Kadir Yıldırım Sevgili gündüz; Dünya hayal ettiğim kadar harika değil. Senin gölgenin altında günah işliyorlar. Baş ucunda, beyaz pamuktan bir sehpa gibi uzanan bulutların altı karanlık.  Sevgili gündüz;Dünya hayal ettiğim kadar harika değil.Senin gölgenin...

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan“Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir...

İleri gitmek için “geriye doğru yoldaşlar”

Araştırma Görevlisi -/Can Irmak Özinanır- Tartışı-Yorum İngiltere’de radikal solcu milletvekili Jeremy Corbyn’in İşçi Partisi’nin liderliğine seçilmesi ezilenlere umut verdiği kadar, egemen sınıflarda bir korku da yarattı. İngiltere sağı Corbyn’i hedefine...