Roboski’de provokasyonu önlemeye çalışan silahlı saldırı

0
roboskide provokasyon var, roboski, roboskililer, halk, canlı kalkan, roboski provokasyonu, uludere, haber, press haber,

Ağrı Diyadin’de meydana gelen provokasyon girişiminden sonra Roboskî’de benzer bir girişime sahne oluyor. HPG‘lilerin bulunduğu Şehit Kendal bölgesine operasyon girişiminde bulunan askerlere karşı halk canlı kalkan oldu.

Şırnak’ın Uludere ilçesi Roboski köyünde askerlerin, saldırı ve provokasyon girişimleri sürüyor. Yemişli köyünde halka yönelik silahlı saldırı ve Roboski‘de halka silah çekilmesinin ardından bu kez de Federal Kürdistan roboskide provokasyon var, roboski, roboskililer, halk, canlı kalkan, roboski provokasyonu, uludere, haber, press haber,Bölgesi sınırında ve HPG’lilerin bulunduğu “Şehit Kendal” noktasına operasyon girişiminde bulundu. Son günlerde sınır hattına yoğun sevkıyat içerisinde olan askerler, daha önce de katırların katledildiği Şirit Yaylası’nda ise konumlanarak tel örgü çekti.

Köylüler barikat kurdu

Gülyazı Alay Komutanlığı’ndan sınır hattına çıkarılmak üzere iş makinelerinin getirildiği bilgisi edinilirken, dün akşam saatlerinde 200’ü aşkın askerin Şirit Yaylası’na geçişi sırasında, Roboskili halk tarafından köy çıkışına kurulan barikat ile askerler engellenmeye çalışıldı. HPG’lilere yönelik operasyonu engellemek için barikat kuran yurttaşlara gerçek silahlarla ateş açan askerler, gaz bombalı müdahalede de bulunarak, yürüyüş halinde Şirit Yaylası’na çıktı.

Bekleyiş sürüyor

Askerlerin geçişi ardından yurttaşlar, Roboski’den sınır hattına çıkan üç yolda da barikat kurdu. Gece saatlerinde askeri birliklerin sevk edildiği noktaların elektriklerini de kesen yurttaşlar, HPG’lilere yönelik operasyonları durdurmak amacıyla sınır hattına giden yollarda kurdukları barikatlarda bekleyişini sürdürüyor. (DİHA)

İlgili haber:
Roboski’de provokasyon var, halk canlı kalkan oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here