Shakira Alan Kurdi için şarkı söyledi

0
Ünlü şarkıcı ve BM iyi niyet elçisi Shakira, boğulduktan sonra Bodrum kıyılarına vuran Alan Kurdi ve Galip Kurdi adlı Kobanili çocuklar için şarkı söyledi.

Ünlü şarkıcı ve BM iyi niyet elçisi Shakira, boğulduktan sonra Bodrum kıyılarına vuran Alan Kurdi ve Galip Kurdi adlı Kobanili çocuklar için şarkı söyledi.

Kolombiyalı pop yıldızı Shakira BM Genel Merkezi’nde yaptığı konuşmada Türkiye’den Yunanistan’a gitmek isterken boğulan Kobanili çocuklar Alan Kurdi ve Galip Kurdi’yi hatırlattı.

2003’ten beri BM Çocuklara Yardım Fonu’nın (UNICEF) iyi niyet elçisi olan Shakira çocuk gelişimi ve eğitimi konulu toplantıda savaşın bedelini çocuklar ödemesin diyerek, gazetecilerin isteği üzerine efsane grup Beathles’ın ünlü üyesi John Lennon’un İmagine şarkısını söyledi.

Shakira sözlerine şöyle devam etti:

Sahile vuran o çocuğun fotoğrafını unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Bu büyük bir trajedi ve bu insanların mülteci sorununa insani yönden görmesini sağlamalı. Çocuklar savaşların bedelini ödememeli.

Irkçılık önemli bir sorun. Her ülkenin kendi ekonomik sorunları ve çekinceleri var. Ancak ben bir gün insani gereksinim ve insan haklarının, sınırlar, sayılar, ırkçılık, bayraklar ve bencillikten üstün tutulduğu bir dünyaya sahip olacağımızı umuyorum. Galip ve Alan Kurdi için ülkelerin bir araya gelerek bu acil soruna akıllıca bir çözüm bulacağından eminim.”

Kurdi kardeşleri her düşündüğünde ünlü Beatles grubunun kurucularından John Lennon’ın ‘Bütün insanların tüm dünyayı paylaştığını hayal et’ dizesini hatırladığını söyleyen Shakira gazetecileri kırmayarak toplantıda o bölümü de seslendirdi.

[youtube id=”8-3wIW1Rpiw” align=”center” maxwidth=”800″]

Ünlü şarkıcı ve BM iyi niyet elçisi Shakira, boğulduktan sonra Bodrum kıyılarına vuran Alan Kurdi ve Galip Kurdi adlı Kobanili çocuklar için şarkı söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here