Sığınmacıya çelme atan kameraman: Mağdur oldum

0

Macaristan’da oğluyla polisten kaçan sığınmacı Usame Abdul Muhsin’e çelme atarak yere düşüren kameraman Petra Laszlo, hem Muhsin’e, hem de Facebook’a dava açacağını söyledi.

Suriyeli sığınmacıya çelme attıktan sonra çalıştığı kanaldan kovulan ve hakkında soruşturma başlatılan Petra Laszlo’ya tüm dünyadan tepki gelmişti.

İngiliz The Independent gazetesi haberine göre Rus basınına konuşan Laszlo, Facebook’ta adına açılan nefret içerikli başlıklardan dolayı mağdur olduğunu söyledi. Olaydan sonra hayatının kötü yönde etkilendiğine dikkati çeken gazeteci,Defalarca özür dilememe rağmen bu olayın hayatımı değiştirmesine engel olamadım. Maddi ve manevi olarak çok zarar gördüm diye konuştu. Facebook’a da dava açacağını söyleyen Laszlo, kendisi adına açılan nefret içerikli grupları kapatılmadığını ve yüklenen videoların kaldırılmadığını ifade etti.

Yere düşürülen Muhsin’e, İspanya’daki bir futbol kulübünden antrenörlük teklifi gelmişti. Muhsin, iki oğluyla birlikte İspanya’da yeni bir hayata adım attı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here