Yasadışı dinleme operasyonlarında gözaltı sayısı 34 oldu

0
yasadışı-dinleme

Gaziantep ve Şanlıurfa merkezli gerçekleştirilen yasa dışı dinleme operasyonlarında gözaltı sayısı 34’e yükseldi.
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonlarda gözaltı sayısı 34 oldu. Antep merkezli operasyonda 20, Urfa merkezli operasyonda ise 14 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Urfa’da 2007 ile 2014 yılları arasında İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görev yapan polislerin, usulsüz evrak düzenleyerek farklı isimlerle IMEI numaraları üzerinden siyaset, iş ve spor camiasından isimleri yasa dışı dinlediği iddiaları üzerine soruşturma başlattı.
12 ilde yürütülen operasyon kapsamında aralarında İstihbarat Şube Müdürleri, Emniyet Amiri ve Komiserlerin de bulunduğu 14 polis gözaltına alındı.
Operasyon, Urfa’nın yanı sıra tayini çıkan polisleri Antep, Ankara, Erzincan, Afyon, Malatya, Eskişehir, Tekirdağ, Adana, Konya, Bayburt ve Sivas’ta gözaltına aldı.
Gözaltına alınan 14 polisin Urfa’ya getirilmelerinin ardından sorgulanmalarına başlanacağı belirtildi.150105080403_gaziantep_operasyon_624x351_hurriyet.com.tr

Antep merkezli operasyonda 20 gözaltı
Antep merkezli operasyonda gözaltına alınanlar arasında şube müdürü, amir, başkomiser ve polis memurları da bulunuyor.
Hakkında gözaltı kararı bulunan iki kişi ise aranıyor.
Şüphelilerin; iş adamlarını, siyasetçileri ve kamu görevlilerini yasa dışı dinledikleri iddia ediliyor.

Fuat Avni operasyon yapılacağını duyurmuştu
Twitter’de dün akşam Fuat Avni hesabından bugün Gaziantep’te istihbarat şube polislerine operasyon yapılacağı duyurulmuştu.fuat avni

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here