ABD’de bir üniversitesitede doktora öğrencisi vajinasından yoğurt üretti

0
Wisconsin Üniversitesi, Cecilia Westbrook, vajina, yoğurt, vajinadan yoğurt üretti, yoğurt nasıl yapılır, haber, bilim, dünya, abd,

ABD’nin Wisconsin Üniversitesi’nde doktora öğrencisi Cecilia Westbrook sıra dışı bir şey denedi ve vajinasından yoğurt üretmeyi başardı.

 

Ne kadar ilgilidir bilinmez ama Anadolu’nun kırsal kesimlerinde maya olmadığı zaman koyunun kuyruk kısmında bulunan ve koyun idrarının değdiği kıllar süte bulandırılarak mayalanması sağlanırdı. Ancak şimdi okuyacağınız yöntem tamamen farklı ve apayrı bir deney. Wisconsin Üniversitesi‘nde doktora öğrencisi olan Cecilia Westbrook, ilginç bir buluşu gerçekleştirdi. Westbrook, “neden kadın salgılarını da yemek malzemesi olarak kullanmayalım’ sorusundan yola çıkarak vajinasından yoğurt üretmeyi başardı.

Wisconsin Üniversitesi, Cecilia Westbrook, vajina, yoğurt, vajinadan yoğurt üretti, yoğurt nasıl yapılır, haber, bilim, dünya, abd,
Socialmagazine’den Ayşe Yılmaz’ın haberine göre, ABD‘nin Wisconsin Üniversitesi‘nde doktora öğrencisi olan Cecilia Westbrook vajinasının sağlıklı bakteriler ve mikroorganizmalarla dolu olduğunu söyleyip vajinasından yoğurt üretti.
Daha önce Avrupa’da ayak parmakları arasında oluşan mantarlardan peynir ürettiklerini ve satışa çıkardıklarını biliniyordu ama vajinasındaki bakterilerden yoğurt üretmek oldukça şaşırtıcı.
Cecilia Westbrook olayı şöyle anlatıyor; “Her vajina binlerce çeşit bakteri ve organizmaya ev sahipliği yapar. Bu organizmalar laktik asit, hidrojen peroksit ve vajinayı sağlıklı tutan diğer maddeleri üretirler. Vajinada bulunan en baskın bakteri laktobasil’dir. İlginçtir ki, bu bakteri aynı zamanda süt, yoğurt ve peynir yapımında da kullanılıyor’.
Uzmanlar sağlıklı olduğu konusunda hem fikir
“Bir araya getirme metodu” tahta bir kaşık ile gerçekleştirilmiş. Cecilia önce pozitif kontrol (starter kültüründe olduğu gibi gerçek bir yoğurtla) yapmış ve ardından negatif kontrol (katkısız süt) ile kendi bedeninin üretimi olan maddeyi bir araya getirmiş. Yoğurt gece boyunca bekletilmiş ve sabaha bir kase yoğurt hazır hale gelmiş.”
Ayrıca Cecilia’ya göre vajinasından yaptığı yoğurt ekşi, keskin ve neredeyse acı bir tat bırakmış ağzında. Söylediğine göre Hindistan yoğurdunun tadına oldukça benziyormuş bu tat. Bu nedenle Cecilia yoğurdunu yaban mersinleri ile birlikte yemiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here