Ana SayfaHaberlerBilimABD'de bir üniversitesitede doktora...

ABD’de bir üniversitesitede doktora öğrencisi vajinasından yoğurt üretti

ABD’nin Wisconsin Üniversitesi’nde doktora öğrencisi Cecilia Westbrook sıra dışı bir şey denedi ve vajinasından yoğurt üretmeyi başardı.

 

Ne kadar ilgilidir bilinmez ama Anadolu’nun kırsal kesimlerinde maya olmadığı zaman koyunun kuyruk kısmında bulunan ve koyun idrarının değdiği kıllar süte bulandırılarak mayalanması sağlanırdı. Ancak şimdi okuyacağınız yöntem tamamen farklı ve apayrı bir deney. Wisconsin Üniversitesi‘nde doktora öğrencisi olan Cecilia Westbrook, ilginç bir buluşu gerçekleştirdi. Westbrook, “neden kadın salgılarını da yemek malzemesi olarak kullanmayalım’ sorusundan yola çıkarak vajinasından yoğurt üretmeyi başardı.

Wisconsin Üniversitesi, Cecilia Westbrook, vajina, yoğurt, vajinadan yoğurt üretti, yoğurt nasıl yapılır, haber, bilim, dünya, abd,
Socialmagazine’den Ayşe Yılmaz’ın haberine göre, ABD‘nin Wisconsin Üniversitesi‘nde doktora öğrencisi olan Cecilia Westbrook vajinasının sağlıklı bakteriler ve mikroorganizmalarla dolu olduğunu söyleyip vajinasından yoğurt üretti.
Daha önce Avrupa’da ayak parmakları arasında oluşan mantarlardan peynir ürettiklerini ve satışa çıkardıklarını biliniyordu ama vajinasındaki bakterilerden yoğurt üretmek oldukça şaşırtıcı.
Cecilia Westbrook olayı şöyle anlatıyor; “Her vajina binlerce çeşit bakteri ve organizmaya ev sahipliği yapar. Bu organizmalar laktik asit, hidrojen peroksit ve vajinayı sağlıklı tutan diğer maddeleri üretirler. Vajinada bulunan en baskın bakteri laktobasil’dir. İlginçtir ki, bu bakteri aynı zamanda süt, yoğurt ve peynir yapımında da kullanılıyor’.
Uzmanlar sağlıklı olduğu konusunda hem fikir
“Bir araya getirme metodu” tahta bir kaşık ile gerçekleştirilmiş. Cecilia önce pozitif kontrol (starter kültüründe olduğu gibi gerçek bir yoğurtla) yapmış ve ardından negatif kontrol (katkısız süt) ile kendi bedeninin üretimi olan maddeyi bir araya getirmiş. Yoğurt gece boyunca bekletilmiş ve sabaha bir kase yoğurt hazır hale gelmiş.”
Ayrıca Cecilia’ya göre vajinasından yaptığı yoğurt ekşi, keskin ve neredeyse acı bir tat bırakmış ağzında. Söylediğine göre Hindistan yoğurdunun tadına oldukça benziyormuş bu tat. Bu nedenle Cecilia yoğurdunu yaban mersinleri ile birlikte yemiş.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Avrupa’nın En Ucuz 10 Şehri

10. Varşova-POLONYA Polonya’nın başkenti olan Varşova, Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden biri....

Sinema endüstrisinin enkazı altında kalan düşük bütçeli 15 film

Bazı filmler gerek düşük bütçesiyle, gerek ülkelerindeki baskılar nedeniyle, gerekse yaşadığı...

Eski batı tarihini yansıtan 18 karakalem çizimi

Batılı sanatçı Brenda Murpy fevkalade ayrıntılı çizimleriyle hayrete düşürüyor, çok güçlü...

Kendi dönemlerinde listeleri alt-üst edenler!

Yaşadıkları dönemde, sergiledikleri performanslarla listeleri alt üst edip efsaneleşen sanatçıları bilmek...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken Hz. Hüseyin

İmam Hüseyin, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın ikinci oğludur. Hicretin dördüncü yılı Şaban ayının üçüncü günü Medine’de dünyaya geldi. Künyesi Ebu Abdullah’tır; lakapları ise Raşid, Tayyib, Vefî, Zekî, Mübarek,...

Ankara’nın Gayrimenkul Fiyat Artışında 1.İlçesi…

Tolga Yumrukaya / Satış Reçeteleri-1 Emlak sektörü, 2015’te hem değer artışı hem satışlardaki canlılık açısından parlak bir yarıyılı geride bıraktı. Yapı ruhsatı verilerinin gerilemesi de arzın yavaşlayarak eldeki konut stokunun...

İsmail Beşikçi Aziz Sancar’ı Nelson Mandela’yla eleştirdi

Sosyolog İsmail Beşikçi, bu yılın kimya dalında Nobel Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Aziz Sancar'ı Nelson Mandela ile karşılaştıran İsmail Beşikçi yazısında, "Bilim...