Ana SayfaYaşamAfrika'nın Henüz Keşfedilen İncisi:...

Afrika’nın Henüz Keşfedilen İncisi: Libya

Resmi adı Libya Arap Sosyalist Halk Cemahireyesi olan ve Libya olarak bilinen ve turizm sektöründe yeni yeni keşfedilmeye başlayan bir ülkedir. Yıllarca Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosu nedeni ile dışlanan Libya, uzunca bir süre Amerika Birleşik Devletleri ile gergin ilişkiler sürdürdü. Kaddafi döneminin Libya’da sonlanmasının ardından Libya ile Avrupa Devletleri arasında ilişkiler geliştirildi. Gelişmelerin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosu sonlandı. Birleşik Devletler, vatandaşlarına Libya’ ya gidebilirsiniz çağrısı yaptı.

Libya, tarihi dokusu ile turizme oldukça uygun bir devlet olarak biliniyor. Tarihi kalıntılar ve denize kıyısı açısından turizm açısından dikkat çekici bir ülke olarak görülüyor. İç savaşın izlerinin silinmesinin ardından Libya’nın turizm açısından gelişmesi umuluyor. Turizm sektörüne yönelik gelişmelerin yaşanması ve özellikle otelcilik sektörünün gelişmesi Libya’ ya giden turist sayısında artışın tetiklenmesini sağlayacak faktör olarak değerlendiriliyor.

hakkında 8 1 Fizan Çölü

Libya’da Tarih Turizmi

Libya’daki tarihi kalıntılar milattan önce on binlere kadar uzanır. Lepis Magna Libya’da bulunan eski tarihi kalıntılardan biridir. Trablusgarb’ ın yüz otuz kilometre doğusunda bulunan Lepis Magna, Khoms şehri kalıntılarından biridir. Bir diğer tarihi alan Gadamas şehridir. Gadamas şehri, Libya’ da bulunan bir vaha yerleşim alanı olmasının yanı sıra labirent şehir olarak bilinir ve turistlerin oldukça ilgisini çeken bir bölgedir.

Libya’da Doğal Alanlar

Libya çeşitli doğal alanlarla da ziyaretçilerin beğenisini kazanır. Bu alanlardan biri Jebel Akhdar doğal alanıdır. Libya’nın genel bitki örtüsü ile kıyaslandığında oldukça yeşil bir alandır.

Fizan Çölü: Dünyanın en güzel çöllerinden biri olarak bilinen çöl Libya’da yer alır. Çok büyük kum tepelerine sahip olan çöl, el değmemiş yapısı ile görenleri şaşırtan bir haldedir. Fizan Çölü Osmanlı Devleti’nde bir sürgün yeri olarak bilinirdi. Bu nedenle Fizan’ın uzaklığına ilişkin sözler vardır.

Sahara Çölü: Uçsuz bucaksız bir çöl olarak bilinen çöl doğal güzelliği ile turistlerin büyük ilgisini çeken bir alandır. Çölün içerisinde bir tuz gölü de yer alıyor. Gölün etrafının hurma ağaçları ve yeşillikler ile çevrili durumdadır.

hakkında 5A WLA Fizan Çölü

Libyan Wings‘in İstanbul Atatürk Havalimanından Tripoli (MİTİGA) uçuşları haftada 2 gün, Perşembe ve Cumartesi günleri 1’er uçuş olarak gerçekleşmektedir. Libya Hava Yolları için https://www.plurestravel.com.tr/libyan-wings-istanbul adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Plures Travel
Adres: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi – EGS Business Park Blokları No: 9 Yeşilköy – Bakırköy İstanbul / TÜRKİYE
T// +90 212 465 33 32
F// +90 212 465 83 36
https://www.plurestravel.com.tr/

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Doğanın insanlığa karşı galibiyetini kanıtlayan 19 fotoğraf

Medeniyetimizin doğa üzerindeki denetimi çok sağlam ve sarsılmazdır. Fakat yapılardaki en...

Evlenmeden önce bir daha düşünmeniz için 10 evlilik filmi

Evlilikle ilgili filmler ya da evlilik filmleri demeden önce "evlilik kurumu"...

Kendinizle yüzleşmenize sebep olabilecek 14 film

İçsel yolculuk yapmak, kendimizi keşfetmek, geçmişimizdeki talihsizlikleri görmek ve kendimizi kabul...

Nisan’da vizyona girecek ve Sinemaya gitmeden bakmanız gereken 38 film ve fragmanları

Nisan'da vizyona girecek filmleri listelediğimiz derlememizle merhaba. Birçok filmin vizyona gireceği...

Tartışı-Yorum

Bir seçim klasiğine “Ünlemsel Merhabalar”

Tartışı-Yorum / Nihat Duru Seçimi seçim şarkısı ve bolca benzin israfı sanıp iğrenç şarkılarını baslı hoparlörlerle milletin kulaklarına dayayan iyi gün dostu siyasetçilerimize merhaba! ‘Çalıyor ama çalışıyor da’ diyecek kadar zihniyeti...

SARAY-(CIK) (Tolga Yumrukaya)

Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya KISACA Kentsel dönüşüm, varlıklı sınıfın düşük gelirli insanları kent dışına atma planıdır. Gölcük depreminden sonra gündemimize geldi kentsel dönüşüm konusu. Yıllarca belediyelerin plansız, izinsiz ve kalitesiz yapılaşmaya göz...

Evrilen CHP ve sağ-sol kucaklaşması

“Vay be bu da mı olacakmış” diyeceğimiz ne çok şey görüyoruz son günlerde. Sağ ve sol un kucaklaşması bunların başında geliyor. 1950-1990 arası Türkiye’si karanlık günlerinde birbirine taban tabana zıt,...