Amerika Birleşik Devletlerinde Eğitim Ücretleri ve Yaşam Maliyetleri

0

Amerika Birleşik Devletlerinde hem eğitim ücretleri hem de yaşam maliyetleri farklı üniversitelere/kolejlere, eğitim türüne ve şehirlere göre ciddi bir şekilde farklılaşmaktadır. Eğitim ücretleri genellikle yıllık 5 bin ile 50 bin dolar arasında değişirken gıda ve diğer yaşam maliyetleri ise yıllık 8 bin ile 12 bin dolar arasında bir finansmanı gerektirmektedir. Amerika Dil Okulları Güncel Fiyat Listesi için tıklayınız. Bunların haricinde, ulaşım, ders kitapları ve diğer kişisel harcamalar da para harcanması gereken diğer kalemlerdir.

 

Bu giderler göz korkutucu olmasına rağmen öğrenciler için finansal yardım alabilecekleri birçok destek mekanizması da mevcuttur. Amerika’da binlerce öğrenci bağış ve kredi olarak eğitim fonlarından yararlanmaktadırlar. Krediler faiziyle birlikte geri ödenecek olan borç alınmış paralardır (faiz oranları öğrenciler için genellikle düşüktür). Bağışlar ise geri ödenmesi gerekmeyen paralardır. Bununla birlikte, bağışlar çoğunlukla belirli bir not seviyesini tutturma gibi şartları içermektedirler.

 

Birçok öğrenci akademik başarı, sportif mükemmellik ve değerli bireysel özellikleri çerçevesinde burslara layık olabilirler. Bu noktadabu burslara başvururken öğrencilerin bilgi için ücret talep eden hileli burs acentelerine karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Ayrıca, Amerika’da uluslararası öğrenciler için genellikle master eğitim için verilen finansal yardımlar da bulunmaktadır.

 

Eğer tavsiyemizi sorarsanız, Amerika’ya gitmeden önce bütçenizin yeterli olup olmadığından emin olmak için tüm maliyetlerinizi ortaya koymanızı ve çok önceden finansal yardım kaynaklarını araştırmanızı tavsiye ederiz.Amerika dil okulları hakkında bilgileri de incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Amerika’daEğitim Ücretlerine Yönelik Bazı Burs Ve Fon Programları:

 

Fulbright Yabancı Öğrenci Programı:Tüm dünyadan lisansüstü öğrencilerinin, genç profesyonellerin ve sanatçılarıneğitim alıp araştırma yapmalarına imkan veren bir programdır.

 

Hubert H. Humphrey Burs Programı:10 ay süreli derece gerektirmeyen süreli burs vermektedir.

 

Tortuga Yurtdışında Eğitim Bursu: İki yılda bir yurtdışında okumak isteyen tutkulu öğrencilere verilen bir burstur.

 

Aga Khan Vakfı Uluslararası Burs Programı:Eğitimini finanse etmek için başka kaynağı bulunmayan, gelişmekte olan bazı ülkelerden gelen lisansüstü öğrencilere burs sağlayan bir programdır.

 

Ayrıca, öğrenciler Amerika’da ilgi duyduklarını üniversitelere burs ve bağışlar için doğrudan başvurabilirler.

 

Amerika’da Konaklama:

 

Amerika’da öğrenciler için üç tip konaklama imkanı vardır:

 

Kampüs İçi Konaklama:Bu opsiyonda kampüs içinde öğrenci odasında veya öğrenci apartmanında kalırsınız. Bu konaklama türü pahalı olabilmesine rağmen birçok öğrenciyle kısa sürede tanışabilme gibi avantajlara sahiptir. Kampüs içi konaklama okulun ilk yılında kampüs yaşamına alışmak ve diğer öğrencilerle tanışmak için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca yemek de sıklıkla bu konaklama türüne dahil bulunmaktadır.

 

Kampüs Dışı Konaklama: Genellikle daha uygun fiyatlı olmak üzere kampüs dışında özel veya paylaşımlı bir daire kiralayabilirsiniz. Üniversitenizdeki Uluslararası Öğrenciler Bürosu size bu konuda yardım edecektir. Bu büro ayrıca ilk haftalardaki geçici konaklama konusunda da yardımcı olacaktır.

 

Ev Sahibi Aile Konaklaması:Bu konaklama sadece az sayıda üniversite tarafından sunulmaktadır. Kampüs dışı konaklamaya göre daha pahalı olmasına rağmen size ekstra aile desteği ve Amerikan kültürüne hızlı bir şekilde alışma imkanı verecektir.

 

 

Amerika’da üniversite , dil okulları , sertifika programları , mba, master programları ve daha fazlası için lütfen tarafımıza ulaşınız. https://maylaabroad.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here