8.5 C
İstanbul
Perşembe, Şubat 25, 2021

Araç HotSpot Serisi

Lte Router, WiFi ve VPN teknolojilerine bağlı olan mobil ağ yönlendiricisidir. Araçlarda veya kamuya açık alanlarda internet kullanımı için size IP atarlar. Kullanılan cihazın ağ trafiğinde akıcı ve güvenli şekilde yolunu bulmasına yardımcı olan Lte Router cihazlar, kablolu ve kablosuz olarak telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlara internet erişimi sağlamaya yardımcı olur.

İnternet sağlayıcısı kendi serverlarından getirdiği internet servisini, kişisel cihazlarda kullanmaya olanak sağlar. Güvenlik de sağlayan bu cihazlar, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Nasıl Çalışır?

Router cihazlar, küçük bir bilgisayar olarak düşünülebilir. İşlemci ve belleğe sahiptir. IP adresini ayrıştırarak tüm cihazlara farklı bir IP atamaya yarar. İnternetle bağlantı kuran bu cihazlar kablolu veya kablosuz fark etmeksizin tüm bağlantılarda işe yarar. Bu cihazlarda erişim noktası ve tekrarlayıcı dediğimiz Access Point ve Repeater vardır.

Access Point, erişim noktasıdır ve modem ve router cihaz arasındaki interneti, uçtan uca ulaştırır.  Büyük işyerlerinde kullanılan cihazlar kablolu ve kablosuz sinyal alabilen cihazlardır. Access Point’ lerden bazılarında DHCP bulunmaz ve bu durumda IP değiştirmek mümkün olmaz. Router görevi görmezler yalnızla modemin kapsama alanını genişletirler.

DSL veya fiber hat ile haberleşme bağlantısına ihtiyaç duyan router cihazlar, internete ulaşmak için adaptörden güç alırlar. İnternet hızının düşük olduğu yerlerde kapsama alanını genişletmek için bu cihaz kullanılabilir. Bu cihazlar için Ricon Mobile sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,256BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler