escort kuşadası

31.3 C
İstanbul
Salı, Temmuz 27, 2021

Binler sınırda Kobani zaferini kutluyor
Kobani zaferinin kutlanacağı sınır hattındaki Mehser köyüne, binlerin akını sürüyor. Kobani renklerine bürünen Mehser’de şimdiden binlere ulaşan kitle, slogan, zılgıt ve ezgilerle kutlamalara başladı.

 

 

Kobani zaferinin kutlanacağı Kobani sınır hattındaki Mehser köyü, sabah saatlerinden itibaren Türkiye ve bölge illerinden gelen binlerce yurttaşın akınına uğradı. Otobüs, minibüs ve özel araçlarla yola çıkan yurttaşlar, şimdiden alanı doldurdu. Kobani’nin Kaniya Kurda bölgesinin hemen karşısında bulunan alanda, yapılacak büyük kutlamanın miting havasında geçmesi bekleniyor.

Kutlamanın yapılacağı alana, “Kürdistan’ı özgürleştirmenin yolu Gerilla olmaktan geçer”, “Bijî yekitiya gellan a wekhev û azad”, “Têketîna Kobanê zor e, mayin a Kobanê hin zortir e, derketina Kobani pêkan e” yazılı pankartlar ile PKK Lİderi Abdullah Öcalan, Kobani direnişinde yaşamını yitiren Paramaz Qızılbaş ve Kadar Ortakaya’nın posterleri asıldı. PKK, KCK, YPG, YDG-H bayrakları taşıyan çok sayıda yurttaş şimdiden tarihi Kobani zaferini büyük bir coşkuyla kutlamaya başlarken, binlerce yurttaş da Mehser köyüne doğru akmaya devam ediyor.Binler sınırda Kobani zaferini kutluyor, kobani kutlamaları, kobane, kobani, suruç, meheser, meher, suruç haberleri, press haber,

DİHA


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,084TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler