Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Binler sınırda Kobani zaferini kutluyor

Tüm Haberler 27 Ocak, 14:29'de eklendi

Kobani zaferinin kutlanacağı sınır hattındaki Mehser köyüne, binlerin akını sürüyor. Kobani renklerine bürünen Mehser’de şimdiden binlere ulaşan kitle, slogan, zılgıt ve ezgilerle kutlamalara başladı.

 

 

Kobani zaferinin kutlanacağı Kobani sınır hattındaki Mehser köyü, sabah saatlerinden itibaren Türkiye ve bölge illerinden gelen binlerce yurttaşın akınına uğradı. Otobüs, minibüs ve özel araçlarla yola çıkan yurttaşlar, şimdiden alanı doldurdu. Kobani’nin Kaniya Kurda bölgesinin hemen karşısında bulunan alanda, yapılacak büyük kutlamanın miting havasında geçmesi bekleniyor.

Kutlamanın yapılacağı alana, “Kürdistan’ı özgürleştirmenin yolu Gerilla olmaktan geçer”, “Bijî yekitiya gellan a wekhev û azad”, “Têketîna Kobanê zor e, mayin a Kobanê hin zortir e, derketina Kobani pêkan e” yazılı pankartlar ile PKK Lİderi Abdullah Öcalan, Kobani direnişinde yaşamını yitiren Paramaz Qızılbaş ve Kadar Ortakaya’nın posterleri asıldı. PKK, KCK, YPG, YDG-H bayrakları taşıyan çok sayıda yurttaş şimdiden tarihi Kobani zaferini büyük bir coşkuyla kutlamaya başlarken, binlerce yurttaş da Mehser köyüne doğru akmaya devam ediyor.Binler sınırda Kobani zaferini kutluyor, kobani kutlamaları, kobane, kobani, suruç, meheser, meher, suruç haberleri, press haber,

DİHA

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Viyana’da Festivaller

Viyana’da Festivaller

0
0
30 Ocak, 10:25
Eskişehir İş İlanları

Eskişehir İş İlanları

0
0
20 Aralık, 14:50
Ankara Coffee Festivali

Ankara Coffee Festivali

0
0
4 Ekim, 23:17
En iyi 18 felsefi film!

En iyi 18 felsefi film!

0
0
20 Aralık, 14:37
Kadın Giyim Markaları

Kadın Giyim Markaları

0
0
22 Mayıs, 12:09
Bayan Kot Ceket

Bayan Kot Ceket

0
0
22 Mayıs, 12:05