Bir bebek hikayesi sergisi açıldı

0


Hanım emeğinin ve yaratıcılığının enerjisini ortaya koyan ‘Bir Bebek Hikayesi’ sergiler dizisinin dördüncüsü Eskişehir Şehir Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in açılışını yapmış olduğu sergiye fazlaca sayıda sanatsever katıldı.

Kemal Atlan / ESKİŞEHİR

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in öncülüğü ve destekleriyle hayata geçirilen proje kapsamında Bebek Yapım Sanatçısı Arzu Özer ve öğrencileri, ürettikleri 2 bine yakın eseri sanatseverler ile buluşturdu. Eskişehir Şehir Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda oluşturulan sergiye Eskişehirliler ve kursiyerlerin aileleri katıldı.


FİKİR BABASI BÜYÜKERŞEN

Serginin açılışında konuşan eğitmen Arzu Özer, “Eskişehir’de gerçekleşen pek fazlaca yenilikçi girişimde olduğu benzer biçimde bu projenin de düşünce babası ve en büyük destekçisi Yılmaz Büyükerşen’dir. Bu yıl 4.’sünü düzenlediğimiz ‘Bir Bebek Hikayesi’ sergimizi açmış olmanın mutlu gururunu yaşıyorum” dedi.


EV HANIMLARI İÇİN OKUL OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Eskişehir Meslek Edindirme Kursları bünyesinde Bebek Yapım Sanatçısı Arzu Özer’in eğitmenliğinde sürdürülen projeyi geleneksel ‘Bir Bebek Hikayesi 4′ sergisi ile taçlandırıyoruz. Her Ev Bir Imalathane Projesi’nde bir öğretmen olarak başlatmış olduğu el yapımı karakteristik bebek üretimi, fazlaca sayıda ev hanımı için bir okul oldu. Bilhassa karikatür ve öykü kahramanı ürünler, muhteşem bir bebek piyasasına yol açmaya başladı. Arzu Özer ve kursiyerlerinin emekleri ile oluşan bu sergiye tüm hemşerilerimizi çağrı ediyorum. Böylesine hususi bir sergide emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Eskişehir Şehir Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda oluşturulan “Bir Bebek Hikayesi” sergisi 19 Mayıs 2019 evveliyatına kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here