escort kuşadası

34.7 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 2, 2021

Cumhuriyet’e karşı saldırıya geçtiler!
Cumhuriyet’in Charlie Hebdo saldırısı sonrasında yayınladığı karikatüre saldırılar devam ediyor. Son olarak Cumhuriyet Gazetesi önünde bayrak açarak Cumhuriyet çalışanları ve Fransa’da Charlie Hebdo katliamında öldürülenlere hakaretler yağdıran 3 kişi gözaltına alındı. Gazete önünde gerginlik sürerken akşam saatlerinde binanın önünde “Her yerde ölüme hazır olun” pankartı asmaya çalışan 3 kişi daha gözaltına alındı. Daha sonra Cumhuriyet Gazetesini yakan 3 kişi daha gözaltına alındı.

 

 

Tolga Alp TURGUT
İstanbul

SON GELİŞME: 21.12 Grup üyeleri topluca otobüse binerek ayrıldı.

21.09 Grup “Cumhuriyet Gazetesi hesap verecek” sloganı atarak ayrıldı. Grup şimdi Cevahir AVM önünde bekliyor.

20.56 Grup oturma eylemine geçti. “Kanımız aksa da zafer İslam’ın ” sloganı atıyor

20.49 Grup “Hüzünlenme ya Resulallah, Ümmet seninle” pankartı açtı. Polis müdahaleye hazırlanıyor

20.48 Grup “Burası Türkiye, Fransa değil” sloganı atarak Cumhuriyet Gazetesi’ne yürüyor.

20.45: İstiklal Sokağı girişinde tekbirler getiren grup “Allahsız köpekler hesap verecek” sloganı atıyor.

Charlie Hebdo mizah dergisinin belli bölümlerini yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi’ne saldırılar sürüyor. Şu ana kadar gazete önündeki provokatif saldırılarda 9 kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet Gazetesi önünde bayrak açarak Cumhuriyet çalışanları ve Fransa’da Charlie Hebdo katliamında öldürülenlere hakaretler yağdıran 3 kişi gözaltına alındı. Gazete önünde gerginlik sürerken akşam saatlerinde binanın önünde “Her yerde ölüme hazır olun” pankartı asmaya çalışan 3 kişi daha gözaltına alındı. Daha sonra Cumhuriyet Gazetesini yakan 3 kişi daha gözaltına alındı.

Cumhuriyet Gazetesi Şişli binası önüne gelen 2  kişi  “Müslümanlar geldi nerdesiniz domuz sürüleri” sözleriyle Cumhuriyet çalışanlarına hakaret etti. Polis, saldırganları gözaltına aldı.

Bu saldırının ardından sakallı ve sarıklı 1 kişi de bayrak açarak Fransa’yı protesto etti. Bu kişi de polis tarafından gözaltına alındı. Polis gazete önündeki önlemlerini artırdı.

Gazete önünde yapılan küfürlü ve bayraklı saldırılar sonrası gazete önüne özel timler sevk edildi.

‘HER YERDE ÖLÜME HAZIR OLUN’ TEHDİDİ

Gazete önünde gerginlik sürerken akşam saatlerinde binanın önünde “Her yerde ölüme hazır olun” pankartı asmaya çalışan 3 kişi gözaltına alındı.

Daha sonra Cumhuriyet gazetesini yakan 3 kişi daha gözaltına alındı.

Cumhuriyet Gazetesi Şişli binasına giden bütün yollar TOMA ve çevik kuvvet tarafından kapatılırken polis bina çevresinde de güvenlik önlemi alıyor.

İstiklal Sokağı girişinde toplanan kalabalık ise “Allahsız köpekler hesap verecek”, “Burası Türkiye Fransa değil” gibi sloganlar atıyor.

Evrensel


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,082TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler