Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Davutoğlu’ndan Erdoğan’ı kızdıracak sözler

Politika, Tüm Haberler 27 Ekim, 00:42'de eklendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gezi eylemlerine katılanların hiçbirine ‘terörist‘ olarak bakmadığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise Gezi eylemlerinin baş aktörlerinin ‘terörist‘ olduğunu ima etmişti.

İstanbul’da üniversite öğrencileriyle buluşan Davutoğlu’na “Haziran 2013’te Gezi olayları vardı. Gezi olaylarında sokaklarda genelde gençler, üniversite gençleri vardı. Üniversiteli olarak oraya katılanların hepsi terörist miydi?” sorusu yöneltildi.

Davutoğlu soruyu şöyle cevapladı: “Güzel bir soru. Biz onların hiçbirine terörist diye bakmadık. Bizi eleştirenler bugün eleştirip yarın takdir edebilirler. Bazen bugün takdir edenler yarın eleştirebilirler. Kesinlikle hiçbir zaman hiçbir gence ben potansiyel suçlu diye bakmadım hayatımda.”

Gezi eylemlerinde ‘gençlerin hissiyatlarının‘ belli kesimler tarafından istismar edildiğini de savunan Davutoğlu, “O zaman Sayın Cumhurbaşkanımız da başbakan olarak bazı gençlerle görüşmüştü. Ben de bazı arkadaşlarla görüştüm. Şu anda da bize en muhalif olan kim ise –gençlik olarak- onları dinlemeye hem hazırız, hem konuşmaya hazırız. Gençlere ‘terörist’ diye bakan bir tutumu kesinlikle kabul etmem” diye konuştu.

Gezi eylemlerinin amacının ağaç sevgisi olmadığını savunan Erdoğan,“Bu olaylar sokakları terörize ederek milli iradeye ve Meclis’e hükümete yönelik ideolojik bir darbe girişimidir. Gezi olaylarının baş aktörleri, savcımızı şehit eden katillerle aynı çizgideki örgüt mensuplarıdır, aynı gayeyle hareket eden marjinaldir. Onları kendilerine kullandırtan güruh içinde, ağacın arkasındaki silah namlularını göremeyenler de elbette vardır. Ama bu gezinin asıl yüzünün ne olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor” demişti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.