AKP’li Şahin: 1 Kasım’da benzer sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulur

0

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulmaya başlanacağını söyledi.

‘AK Yürüyüş’ programına katılan Mehmet Ali Şahin, AKP’nin yeniden tek başına iktidarı yakalamaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şu anda başka bir partinin tek başına iktidarı yakalama şansının mümkün olmadığını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin, Türk ekonomisinin 1 Kasım’dan sonra yeni maceralara tahammülü yok. Artık milletimiz ‘sandık’ ve ‘seçim’ demiyor. Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak. Seçim konuşuldukça Türkiye’de gelişme de kalkınma da istendiği hızda olmaz. O bakımdan artık milletimiz ‘seçim değil geçim istiyoruz’ diyor. Türkiye’yi 2019’a taşıyacak, 2023’e istikrarla taşıyacak güçlü bir iktidar olsun iş başında. Kendi içinde uyumlu bir iktidar olsun istiyorsunuz. Bir takım partilerin bir araya gelerek kendi içlerinde ‘geçim’ sorunu yaşayacağı bir hükümetle Türkiye’nin ‘geçim’ sorununu çözemezsiniz arkadaş. ‘Geçim’ sorunu yaşayan iktidarlarla milletin ‘geçim’ sorunu çözülmez. O nedenle 1 Kasım’da sandıktan tek başına iktidar çıkmalıdır.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here