Devlet hastaneleri özele kapı araladı!

0
devlet hastaneleri, sağlık bakanlığı, sağlık haberleri, sağlık, kamu hastaneleri, kamu hastaneleri özelleşiyor mu, hastane haberleri, kamu haberleri, kamu haber,

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından, Özel Sağlık Kuruluşlarının Kamu Sağlık Tesislerinden Hizmet Alımına İlişkin Yönerge hazırlandı.

 

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Zafer Çukurova’nın yaptığı açıklamaya göre, yönergeyle özel sağlık kuruluşlarının bünyesinde bulundurma zorunluluğu olmayan, planlamaya tabi tutulan ve özel sağlık tesislerinde bulunmasına Bakanlıkça onay verilmeyen birimlerle ilgili hizmetler, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden alınabilecek.

 

Yazılı başvuru yapılacak

 Yönergeye göre, özel hastane, almak istediği hizmetle ilgili talebini kamu hastanesine bildirecek, tahmini işlem ya da hizmet sayısını da taleple birlikte iletecek. Özel hastanenin hizmet almak istediği Bakanlık hastanesi de talebin uygunluğunu, hizmet sunum kapasitesini, atıl durum gibi hususları dikkate alarak değerlendirme yapacak.

 

Hizmet alınacak alanlar

 Özel hastaneler, bünyelerinde bulunmayan onkoloji, kemoterapi ve radyasyon onkolojisi tetkik ve tahlilleri, hematoloji tetkik ve işlemleri, tıbbi laboratuvar ve radyolojik görüntüleme, genetik tanı gibi hizmetleri devlet hastanelerinden alabilecek.

Akşam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here