16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 12, 2021
spot_img

DİSK 2014 Raporu; Hangi madende toplam kaç işçi öldü!
DİSK/Dev Maden Sen, 2014 yılında madencilik sektöründe yaşanan faciaların raporunu çıkardı. Buna göre 2014’te meydana gelen 81 maden faciasında 361 işçi öldü, 84 işçi ağır yaralandı. Bu facialardan en büyüğü olan Soma’da 301 işçi hayatını kaybetmişti.

Maden faciası raporunda, “Soma, Ermenek ve Şırnak olmak üzere, maden iş kolunda pek çok yerde yaşanan maden cinayetleri ile inşaat sektöründe yaşanan iş cinayetleri yıla damgasını vurdu. Soma’da yaşanan ve 301 maden işçisinin ölümü ile sonuçlanan katliam, dünyada yaşanan en büyük maden faciası olarak dünya tarihine geçti. 2014’te 81 maden faciasında; göçük, grizu, yangın, su basması gibi nedenlerle 361 işçi, hayatını yitirdi, 84 maden işçisi de ağır yaralandı.” denildi.

Hükümetin iş güvenliği ve sağlığı konusunda eleştirilen raporda, “Ülkemiz ve dünya kamuoyu tarafından yakından takip edilen ve büyük tepkilere neden olan maden cinayetleri karşısında iktidar ve partisi AKP, kadercilik ve biat çağrıları yaptı; ölümleri işin fıtratından saydı, ölen işçi yakınlarının, demokratik kurum ve kuruluşların, sendikaların ve kamuoyunun tepkilerini de hiçe sayarak; anti demokratik, işverenden yana iş yasalarını meclisten geçirmeye devam etti; demokratik tepkilere karşı saldırgan bir politika izledi.” ifadelerine yer verildi.

Rapora göre en fazla işçi ölümü, Soma faciasının yaşandığı Mayıs ayında gerçekleşti. Haziran’da 10, Ekim’de 9 ve Eylül ayında ise 8 işçi hayatını kaybetti. İşçi ölümlerinin kronolojik sıralaması ise şöyle:

OCAK
13 Ocak – Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Akbük Beldesi ile Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kazıklı Köyü arasında faaliyet yürüten özel sektöre ait taş ocağında kamyon şoförü olarak çalışan Hakan Erdoğan (53), çalışırken 15 tonluk bir kayanın üzerine düşmesi sonucu sıkışarak ağır yaralandı. Erdoğan Söke devlet hastanesine kaldırıldı.

21 Ocak – İstanbul Habipler’de özel sektör tarafından işletilen taşocağında çalışan işçi Cemil Yeşilırmak, vinçten fırlayan taşın altında kalarak yaşamını yitirdi. Yeşilırmak’ın işyerinde sigortasız olarak çalıştığı öğrenildi.

22 Ocak – Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Kalaba kasabasında faaliyet yürüten Koza Altın İşletmeleri A.Ş’ne ait Himmetdede Altın Madeni ocağında çalışan Mehmet Aslan (26), işten evine giderken bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yanındaki iş arkadaşı ise ağır yaralı olarak hastaneye yatırıldı.

23 Ocak – Siirt’in Şirvan İlçesi’ne bağlı Madenköy’de Park Madencilik A.Ş tarafından işletilen maden ocağında iş makinesi operatörü olarak çalışan Sabri Polat (34), 50 metre yukarıdan üzerine düşen maden parçasının etkisiyle yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

27 Ocak – Zonguldak’ın Dilaver Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel sektöre ait taşkömürü ocağında çalışan Fatih Akyüz (31), tahkimatın üstüne çökmesi sonucu yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Akyüz’ün sol ayağının kırıldığı bildirildi.

ŞUBAT
3 Şubat – Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi, Narlı yolu, Karpuzkaya Mevkii 25. km bulunan, CYS Yapı İnş. Maden. San. San. ve Tic. A.Ş’ne ait taşocağında çalışan Yusuf D. Kolunu banta kaptırması sonucu gövdesi ve kafatasında ağır ezilme meydana geldi. Hastaneye kaldırılan Yusuf D. kurtarılamadı.

8 Şubat – Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait ocakta iki vagon arasında sıkışan Mehmet Aktaş’ın (39) sol bacağı diz üstünden koptu.

19 Şubat – Zonguldak’ın Kilimli Beldesinde özel sektöre ait taşkömürü ocağında meydana gelen göçükte Recai Akol (38) yaşamını yitirdi.

21 Şubat – Zonguldak Ereğli’de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağında Ersin Erdoğan (38) kalp krizi geçirmesi sonucu öldü.

MART
3 Mart – Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde işe gitmek için evinden çıkan maden işçisi Erman Çetin (50) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

NİSAN
4 Nisan – Bartın’ın Amasra İlçesi’nde, özel sektöre ait bir maden ocağında süren sondaj çalışması sırasında başına demir demir düşerek yaralanan Naim Caner (33), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

5 Nisan – Zonguldak’ın Gelik Beldesi Ayiçi Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel sektöre ait bir maden ocağında grizu patlaması sonucu Mustafa Çelik, Hüseyin Çelik ve Canberk Bozok adlı maden işçileri yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

5 Nisan – Aydın’ın Karpuzlu İlçesi’nde, özel sektöre ait maden işletmesinde kamyonlara yol gösteren Mehmet Yolcu’ya (40) plakası belirlenemeyen TIR çarparak ölümüne neden oldu.

9 Nisan – Burdur Yaylabeli’nde faaliyet gösteren özel sektöre ait mermer ocağında meydana gelen iş kazası sonucu yaralanan Ekrem Alma, hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi.

16 Nisan – Kocaeli’nin Körfez ilçesinde İbrahim Akar (34), gece mesaisinde çalıştığı kireç ocağında aniden fenalaşarak hayatını kaybetti.

26 Nisan – Nevşehir’in Gülşehir İlçesine bağlı Gümüşyazı Köyü’nde, özel sektöre ait faaliyet yürüten linyit ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucu; Ferdi Gürlek (32) yaşamını yitirdi. 12 işçi ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bunlar arasında Selim Uçar (33) ve Emin Gülkan’ın (34) durumlarının ciddi olduğu öğrenildi. Diğer yaralılar ise; Yaşar Güneş, Uğur Kale, Tarık Devci, Ersin Akkuş, Serkan Ercan, Aydın Gürkan, Kuddusi Özbek, Mustafa Mehmet Dadak, Mehdi Yıldız ve Turgay Demir.

30 Nisan – Karaman Aşağı Kızılca Köyü Pamukderesi mevkiinde kum ocağında traktör römorkuna kum doldurdukları sırada kum yığınının altında kalan Mustafa Ok (54) öldü. Çalışan işçilerden İrfan Doğan (26) ise yaralı olarak kurtarıldı.

MAYIS
13 Mayıs – Manisa’nın Soma İlçesi Eynez bölgesinde Soma Holding’in Soma Kömürleri A.Ş’ne ait ocakta, 16.00 – 24.00 vardiyasında çalışan işçilerin işe başladığı bir anda meydana gelen patlama sonucu 301 işçi yaşamını yitirirken yüzlerce işçi yaralandı.

14 Mayıs – Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Gelik Beldesi’nde ruhsatsız olarak çalışan taş kömürü ocağında meydana gelen göçükte, Mehmet Aygün yaşamını yitirdi.

15 Mayıs – Konya’nın Hüyük ilçesinde, barit madeni ocağında operatör olarak çalışan Tunahan Gürocak (26), çalışırken iş makinesinin üzerine düşen toprak ve kaya parçalarından aldığı darbelerin şiddetiyle yaşamını yitirdi.

HAZİRAN
1 Haziran – Maraş Elbistan’da Afşin Elbistan Linyit İşletmelerine bağlı linyit stok sahasında meydana gelen teknik arızayı gidermeye çalışan Ali Çankay (24), bant yolunda, kömürü parçalamakta kullanılan tamburun başına çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Yine aynı tarihte Şırnak merkeze bağlı Toptepe Köyü’nde Acar Madencilik tarafından işletilen linyit ocağında meydana gelen göçükte İbrahim Sağnak (30) yaşamını yitirdi, 7 işçi de göçük altından yaralı olarak kurtarıldı.

2 Haziran – Manisa Soma’da, İmbat Madencilik linyit Ocağında 16:00 – 24.00 vardiyasında ateşlemeci olarak çalışan işçi Kamil Elekler geçirdiği kaza sonucu elinden yaralandı.

10 Haziran – Ankara Kazan İmrendi Mahallesi’nde özel sektöre ait kum ocağında kamyon şoförü olarak çalışan Hüseyin Şen, kullandığı kamyonla birlikte daha önce kum çıkarıldıktan sonra kapatılmayan büyük bir çukurda batarak yaşamını yitirdi.

11 Haziran – Şırnak’ta Kemerli Köyü yakınlarında bulunan özel sektöre ait linyit ocağında gaz sıkışmasından kaynaklı göçük sonucu Ahmet Baysal, Emin Baysal ve Selahattin Uçar adlı işçiler yaşamlarını yitirdiler.

17 Haziran – Manisa/Soma’da faaliyet yürüten İmbat Madencilikte çalışan Rıdvan Yetim (28), Doğu 5 panosunda çalışırken sol ayağı bantla demir arasında kalarak yaralanmasına neden oldu.

18 Haziran – Şırnak’a 20 kilometre uzakta bulunan Cudi Dağı eteklerinde faaliyet yürüten özel sektöre ait linyit ocağında meydana gelen göçükte Musa Seven (47), hayatını kaybetti.

Yine aynı tarihte, Karaman’ın Ermenek İlçesi Yerbağ Köyü sınırları dahilinde özel sektöre ait linyit ocağında meydana gelen göçük sonucu Mustafa Yirik (43) hayatını kaybetti.

29 Haziran – İstanbul Sultangazi Cebeci Mahallesi’ndeki Has Beton firmasına ait taş ocağında meydana gelen göçük ve toprak kayması sonucu Erdem Çelikmen ve Süleyman Akay yaşamını yitirdi.

TEMMUZ
9 Temmuz – Balıkesir’in Marmara Ada’sında özel sektöre ait mermer ocağında üstüne iş makinesi kovası düşen işçilerden Muhittin Tak (29) yaşamını yitirdi. Meydana gelen iş kazasında yaralı olarak kurtulan Hilmi Kaya (34) ise hastaneye kaldırıldı.

11 Temmuz – Balıkesir’in İvrindi ilçesi Gözlüçayır Mahallesi’nde, özel sektöre ait antimuan maden ocağında meydana gelen göçükte Mehmet Tunç (35) ve Ramazan Baraç (37) yaşamını yitirdi. İşçilerden Ramazan Argun ve İsmail Manay ise göçükten yaralı olarak kurtarıldı.

15 Temmuz – Zonguldak Kilimli Gelik Beldesi’nde 18 Haziran 2014 tarihinde özel sektöre ait bir ocakta göçük altından yaralı olarak kurtulan Durmuş Kaya (36) yaşamını yitirdi. İşveren tarafından 1,5 yıldır sigortasız çalıştırıldığı bildirilen Durmuş Kaya’nın, göçükten ağır yaralı olarak kurtarıldıktan sonra hastaneye, “yolda bulduk” denilerek kaydı yapıldığı belirtilmişti.

22 Temmuz – Manisa Soma’da faaliyet yürüten İmbat Madencilik şirketine ait linyit ocağında tarama yedeği olarak çalışan Ömür Ateş (36) presten boyunduruk getirdiği sırada boyunduruğun ayağına düşmesi sonucu sağ ayağı kırılarak hastaneye kaldırıldı. Ateş’in, 26 Temmuz’da devamsızlık gösterdiği ileri sürülerek raporlu olmasına rağmen iş akdi feshedildi.

25 Temmuz – Muğla’nın Yatağan ilçesi Eskihisar Mahallesi’nde özel sektöre ait maden ocağında, Fahri Aşkın (32) kaynak yaptığı yüksek bölümden düşerek yaşamını yitirdi.

27 Temmuz – Çorum’un Laçin İlçesi Gökgözler Köyü’nde özel sektöre ait maden ocağında meydana gelen iş kazasında, ekskavatör ustası Burak Kökez (24), yaşamını yitirdi.
Temmuz Ayı içinde gerçekleşen toplam facia sayısı: 6, Ölü sayısı: 6, Yaralı sayısı: 5

AĞUSTOS
4 Ağustos – İzmir’in Bergama Aşağı Cuma Mahallesi’nde, özel sektöre ait taş ocağında yükleme sırasında iş makinesinin yükleme haznesinin hidrolik hortumunun kopması sonucu, taşların altında kalan kamyon şoförü Erhan Bozkır (22) yaşamını yitirdi.

Yine aynı tarihte, Zonguldak Kırat Mahallesi Kocaosman mevkisinde ruhsatsız işletilen taşkömürü ocağında meydana gelen göçükte, Erdal Kaşıkçıoğlu (26) yaralı olarak kurtarıldı.

12 Ağustos – Zonguldak merkeze bağlı Dilaver Mahallesi’nde Erci Madencilik Şirketi’ne ait kömür ait taşkömürü ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan; Yüksel Günbel, Ayhan Günbel, Cüneyt Karaünlü, Muhammet Kilitci, Mustafa Pazarbaşı, Murtaza Pazarcık, Taner Tutal, Müslüm Bayraklı ve Ferhat Mankır (9 işçi) 12 saat sonra yaralı olarak kurtarıldılar.

17 Ağustos – Zonguldak’ta kaçak kömür ocağında meydana gelen göçükte kimliği tespit edilemeyen 1 işçi yaralandı.

18 Ağustos – Soma’da İmbat Madencilik şirketinin dekapaj işlerini yapan taşeron şirketinde dün gece meydana gelen kazada hafriyat işlerinde çalışan taşeron işçisi İbrahim Yuba yaşamını yitirdi.

22 Ağustos – Kütahya’nın Emet İlçesi’nde Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Emet Bor İşletme Müdürlüğüne ait açık ocakta çalışan işçilerden adı belirlenemeyen 26 yaşındaki bir işçi geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

26 Ağustos – Manisa Soma’da İmbat Madencilikte çalışan Şakir Koç (29) geçirdiği kaza sonucu ayağından yaralandı.

27 Ağustos – Bartın’a bağlı Amasra İlçesi’nde Hattat Enerji ve Maden A.Ş. Amasra Kömür İşletmeleri maden ocağında meydana gelen göçükte Muammer Çetin (29) kurtarılamadı.

EYLÜL
2 Eylül – Manisa Soma’da İmbat Madencilikte çalışan Metin Keskin (36) geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi.

4 Eylül – Şırnak merkeze bağlı Toptepe Köyü yakınlarında linyit kömürü çıkarılan 1 numaralı açık ocakta hafriyatın dökülmesi sonucu toprak altında kalan işçilerden Mehmet Mağrur (39) ve Suriyeli Sait Bercen (44) yaralandı, Sabri Mağrur (50) ise yaşamını yitirdi.

Yine aynı tarihti, Elazığ Alacakaya ilçesinde Erözsoy Madencilik’e ait krom ocağında meydana gelen göçükte kalan Ağa Aydemir hayatını kaybetti.

9 Eylül – Manisa Soma’da İmbat Madencilik linyit ocağında Engin Şahan’ın üzerine galerideki ayak direğinin düşmesi sonucu kafasından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Yine aynı tarihte, Muğla Yatağan Köklük Mahallesi Karaltı mevkisinde özel sektöre ait bir mermer fabrikasına ait hafriyatı taşıyan, Mustafa Akay’ın (45) kullandığı kamyon, hafriyatın boşaltılması sırasında uçuruma yuvarlandı. Akay, kamyon içinde ezilerek yaşamını yitirdi.

Yine 9 Eylül’de, Şırnak’ın Toptepe mevkiindeki 1 Nolu kömür ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçilerden Mehmet Ata Kutlu (36) ağır yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Kutlu, hastanede bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 6 işçi ise kendi imkanlarıyla yaralı olarak kurtuldu.

10 Eylül – Balıkesir Gönen’e bağlı Sebepli Köyü yakınlarındaki bir maden ocağında operatör olarak çalışan İbrahim Ertürk (45), kullandığı sondaj makinesinin devrilmesi sonucu altında kalarak can verdi.

16 Eylül – Samsun’un Atakum İlçesi Akalan Mahallesi’nde, Büyükşehir Belediyesine ait taş ocağında çalışan Sabri Akyüz (41) iş makinesinin çalışması sırasında altında kalarak yaşamını yitirdi.

18 Eylül – Manisa Soma’da İmbat Madencilik linyit ocağında çalışan Vedat Çetin, ocakta geçirdiği kaza sonucu parmağından yaralandı.

19 Eylül – Bartın’ın Amasra ilçesinde HEMA Endüstri A.Ş’ye Amasra Kömür İşletmesi’nde göçük meydana gelen göçükte; Çin’li işçi Wenliang Zhang (38) kurtarılamadı. Kazada, Zheng Qi Xeue (44) ise yaralı olarak kurtarıldı.

Yine aynı tarihte, Zonguldak’ta TTK’ya ait maden ocağında meydana gelen göçükte Sezer Aktaş (30) yaralı olarak kurtuldu.

28 Eylül – Manisa Soma’da İmbat Madencilik linyit ocağında çalışan Himmet Kara, ocakta geçirdiği kaza sonucu parmaklarından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

EKİM
15 Ekim – Isparta’nın Eğirdir İlçesi Akpınar Köyü yakınlarında, özel sektör maden işletmesinde, işçileri taşıyan ve işletmede servis olarak kullanılan kamyonetin, ocağa yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki yemekhanede yemeğini yiyen işçileri getirirken devrilmesi sonucu; Dursun Ozan, Mehmet Özalp, Ziya Yılmaz, Musa Olgun ve Muammer Keskin yaşamını yitirdi. Kazada, kamyon sürücü Coşkun Eryılmaz ile 9 işçi de yaralandı.

19 Ekim – Isparta’nın Sütçüler İlçesine bağlı Yeşilyurt Köyü sınırları içinde Mermer Ocağı’nda çalışırken üzerine ekskavatör kovası düşen işçi yaşamını yitirdi.

27 Ekim – Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Pamuklu Köyü yakınlarında Has Şekerler Madencilik Ltd. Şti.’ne ait linyit ocağında su baskını sonucu 18 işçi yaşamını yitirdi.

Yine aynı tarihte, Ordu’nun Gülyalı İlçesi’ne bağlı Divane Köyü’nde, taş ocağında kullanılan kamyonun altında kalan Mustafa Bektaş (45) yaşamını yitirdi.

28 Ekim – Denizli’de özel sektöre ait kum ocağında meydana gelen iş kazası sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Nasuh Ordu (44) yaşamını yitirdi.

31 Ekim – Bartın’ın Amasra İlçesi Tarlaağzı Köyü yakınlarındı Hattat Holding’e bağlı Hema Enerji A.Ş’nin Çin’li taşeron şirketlerin çalıştığı taş kömürü ocağında meydana gelen göçükte Maoshun Yang (38) ile Shoujle Sun (37) yaşamını yitirirken 1 işçi yaralı olarak kurtuldu.

Yine aynı tarihte, Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik Beldesi Ayiçi Mahallesi’nde, özel sektöre ait taş kömürü ocağında Mustafa Turan (46), maden taşıyan iki vagonu çeken halatın kopması sonucu arada sıkışarak can verdi.

KASIM:
1 Kasım – Manisa Soma’da İmbat Madencilik Enerji Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne ait linyit ocağında gece vardiyasında çalışan Aydın Tepe (35) geçirdiği kaza sonucu sağ ayağından yaralandı.

Yine aynı tarihte, Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Gelik beldesi Köprübaşı Mevkiinde, R.C’ye ait taşkömürü ocağında, desendere alanından ocak içine indirilen boş vagonun çarpması sonucu Mustafa Turan (46) hayatını kaybetti.

6 Kasım – Elazığ’a bağlı Alacakaya’da, Yıldırım Holding’e ait Eti Krom sahasında taşeron olarak çalışan özel sektör ocağında, üzerine büyük bir maden parçası düşen işçilerden Hacı Aygün (28) yaşamını yitirdi Ahmet Şengül yaralandı.

13 Kasım – İzmit’te Dekor 2000 adlı mermer atölyesinde çalışan Uğur Akova üzerine mermer blok devrilmesi sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

14 Kasım – Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Altınyazı Köyü’nde faaliyet yürüten Altınyazı Madencilik linyit ocağında meydana gelen grizu parlaması sonucu, Nezi Ören (48), kardeşi Seyfi Ören (44) ile oğlu Muhammet Ören (25) ağır yaralandı.

18 Kasım – Bingöl’ün Genç ilçesi Gerçekli Köyü’nde faaliyet yürüten özel sektöre ait demir madeni ocağında çalışan Ahmet İnan ve Salih Ayyıldız (39), manevra yapan iş makinesinin altında kaldı. Hastaneye kaldırılan işçilerden Ahmet İnan (34) kurtarılamadı.

21 Kasım – Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde Güney Ege Linyitleri İşletmesi’nin (TKİ GELİ) kömür ocağı stok sahasında meydana gelen kazada taşeron işçisi Cemal Demir (55) yaşamını yitirdi.

ARALIK
7 Aralık – Osmaniye’nin Akyar Köyü yakınlarındaki Göktürk krom ocağının giriş kısmında meydana gelen göçükte Cumali Kandaş (41) yaşamını yitirdi. Göçükte yaralı olarak kurtarılan Ahmet Bilgin (25) ise Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yine aynı tarihti, Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde ruhsatsız kömür ocağında meydana gelen göçükte Volkan Kurtoğlu (29) yaşamını yitirirken, Tolga B. adlı işçi yaralandı.

12 Aralık – Zonguldak’ın Dilaver Mahallesi’nde özel bir şirkete ait kömür ocağında tavandan kaya parçaları düşmesi sonucu göçük oluştu. Göçük altında kalan ve ağır yaralı olarak kurtarılan Selami Yalçın (33) kaldırıldı hastanede yaşamını yitirdi.

17 Aralık – Zonguldak Kırat Mahallesi Güntepe mevkiindeki ruhsatsız kömür ocağında meydana gelen göçükte Fahrettin Karamusoğlu (70) yaşamını yitirdi.

18 Aralık – Zonguldak’ın Kilimli beldesinde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte Recai Akol (39) öldü.

24 Aralık – Zonguldak Kilimli Beldesi’nde özel bir şirkete ait maden ocağında göçük meydana gelen göçükte Eray Saka ve Şaban Aydınlı ocak girişinden 310 metre ilerisinde yaralı olarak kurtarıldı.

30 Aralık – Karaman’ın Ermenek İilçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkiinde 18 işçinin yaşamını yitirmesi sonucu üretimi durdurulan Has Şekerler Madencilik Şirketi’ne ait linyit ocağında, tahkimat çalışması yapan Abdurrahman Doğan (36) meydana gelen göçükte sağ ayağı kırılarak yaralandı.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler