YPG Kobanê’de ilerlemeye devam ediyor!

0

Kobanê’de YPG güçlerinin IŞİD’e yönelik doğu ve güneydoğuda yaptığı operasyonlarda, Miştenûr Mahallesi’nde 2 cadde, doğuda da Murabba Emnî kavşağının büyük bölümü ve Dibistana Rîfîyê, Medresa Sinaa, Sivil Toplum Örgütleri Merkezi binası ile Partiya Demokratîk a Kurd Surî Bürosunun örgüt üyelerinden temizlendiği açıklandı.

 

Kobanê‘nin güneydoğusuna düşen Miştenur Mahallesi’nde 2 cadde YPG savaşçıları tarafından geri alındı. Mahallede çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor.

Öte yandan dün akşam saat 19.30’da, doğu cephesinde operasyon başlatan YPG savaşçılarının, bu alanda birçok yeri ele geçirip, dün geceden sabah saatlerine kadar devam eden çatışmalar sonucunda Murabba Emnî olarak bilinen alanın büyük bölümünü IŞİD‘lilerden temizlediği öğrenildi.

Doğu cephesindeki operasyonda da Dibistana Rîfîyê, Medresa Sinaa, Sivil Toplum Örgütleri Merkezi binası ile Partiya Demokratîk a Kurdî Surî Bürosu’nun da geri alındığı ve çok sayıda IŞİD’linin öldürüldüğü kaydedildi.

YPG Basın Merkezi’nin Kobanê’de son 24 saat içerisinde yaşanan çatışmalara ilişkin önümüzdeki saatlerde ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.

 

6836

(Kobanê/DİHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here