Ana SayfaHaberlerDünyadanYPG Kobanê'de ilerlemeye devam...

YPG Kobanê’de ilerlemeye devam ediyor!

Kobanê’de YPG güçlerinin IŞİD’e yönelik doğu ve güneydoğuda yaptığı operasyonlarda, Miştenûr Mahallesi’nde 2 cadde, doğuda da Murabba Emnî kavşağının büyük bölümü ve Dibistana Rîfîyê, Medresa Sinaa, Sivil Toplum Örgütleri Merkezi binası ile Partiya Demokratîk a Kurd Surî Bürosunun örgüt üyelerinden temizlendiği açıklandı.

 

Kobanê‘nin güneydoğusuna düşen Miştenur Mahallesi’nde 2 cadde YPG savaşçıları tarafından geri alındı. Mahallede çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor.

Öte yandan dün akşam saat 19.30’da, doğu cephesinde operasyon başlatan YPG savaşçılarının, bu alanda birçok yeri ele geçirip, dün geceden sabah saatlerine kadar devam eden çatışmalar sonucunda Murabba Emnî olarak bilinen alanın büyük bölümünü IŞİD‘lilerden temizlediği öğrenildi.

Doğu cephesindeki operasyonda da Dibistana Rîfîyê, Medresa Sinaa, Sivil Toplum Örgütleri Merkezi binası ile Partiya Demokratîk a Kurdî Surî Bürosu’nun da geri alındığı ve çok sayıda IŞİD’linin öldürüldüğü kaydedildi.

YPG Basın Merkezi’nin Kobanê’de son 24 saat içerisinde yaşanan çatışmalara ilişkin önümüzdeki saatlerde ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.

 

6836

(Kobanê/DİHA)

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

17 çalışmasıyla Afganistan’ın tek kadın sokak sanatçısı Shamsia Hassani

Shamsia Hassani, Afganistan'da yıllardır süren savaşın ortasında kalmış yıkık dökük duvarları...

Dünyadaki en iyi mesleğin Doğa Fotoğrafçılığı olduğunu kanıtlayan 30 fotoğraf

Doğa ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı hepimizin de hayal edebileceği gibi büyüleyici...

Tarihteki 15 mucit kadın

İcat ettikleri şeylerin önemini herkesin bildiği ama isimlerini kimsenin bilmediği kadınlar...Bilime büyük...

Rus Fotoğrafçıdan bebek bekleyen çiftler!

Rus fotoğrafçı Jana Romanova, bir kaç yıl önce arkadaşlarının bebek beklemesi...

Tartışı-Yorum

Şiddete Davet

Rıza Yalçın Koçak Tamam, ölümün dondurucu ayazını buz kesme tehlikesine rağmen düşürmeyelim dilimizden. Kan kokusunun karşısına dikiverelim baharın buğusunu. Envai çeşit çiçekten, yağmuru çekiverince içine buram buram eden topraktan ilham...

Ahlâksız modernite – Hamdi Şekeroğlu yazdı

“Her yeni güne acı haberlerle uyanan, gazete manşetleri kan kırmızısı ile tektipleştirilen, acı, terör, tecavüz ve cana kıyma sıradan eşik-altı haberler olarak adledilen daha da kötüsü bütün bu olup...

Rıza Yalçın Koçak yazdı: Olağanüstü zulüm

Rıza Yalçın Koçak Etrafımızdaki insanlar büyük bir şaşkınlıkla cevabı bir yanı ile çok basit bir yanıyla ise iler tutar yanı olmayan sorular soruyorlar. İşyerlerinden atılan arkadaşlarının masumiyetlerine iliklerine kadar inanıp...