Ekrem İmamoğlu açıkladı: Seçimlerde vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak

0

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Talibi Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran günü tekrarlanacak seçim için Anadolu Ajansı’na alternatif bir haber merkezi kuracaklarını deklare etti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Talibi Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim kampanyası hazırlıklarını gazeteci Murat Yetkin’e söyledi.

”Vatandaşın tek haber deposu AA olmayacak” diyen Ekrem İmamoğlu, ”Aslına bakarsanız mevcut olan data merkezimizi genişletip etken hale getiriyoruz. Her bir sandık açılıp sonucu belli olunca buradan saydam bir şeklide duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Yetkin ek olarak İmamoğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevde oldukları sırada ulaştıkları ‘israf belgelerini açıklayacaklarını söylediğini aktardı:

“Mazbatanın bizde olduğu o 18-19 gün içinde elde ettiğimiz verilerde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iyi mi büyük bir israf ekonomisiyle yönetildiğini, vatandaşın vergilerinin nerelere harcandığını gördük. Buna neredeyse tüm büyük belediye ihalelerinin hep bir kaç şirkete verilmiş olması dâhil değil. İsraftan söz ediyorum. İsraf belgelerini açıklayacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here