Ana SayfaYaşamErkekler en çok sütlü...

Erkekler en çok sütlü mü, şerbetli tatlı mı sever?

Dünya da bir araştırma yapılsa herhâlde bu iki seçenekte kafa kafaya gider. Bayanların tercihi tatlı konusunda her zaman çok nettir “çikolata”. Çikolata çok güçlü bir antioksidandır. Kanserle mücadele eder, kalp hastalıklarına iyi gelir tabi ki de %99 oranında kakao kullanılan bitter çikolatalardan bahsediyoruz. Çikolata ile yapılan araştırmalar gösteriyor ki, görsel uzamsal hafızayı ve zekayı, çalışma belleğini, tarama ve izlemeyi soyut akıl yürütmeyi geliştiriyor. Mutluluk hormonunu yükseltip etrafta gülücükler atarak gezmeni sağlıyor.  

Erkeklerin tercihi çok fazla çikolata olmasa da şerbetli tatlılara daha çok eğilimleri var. Şerbetli tatlıların hem doyuruculuk açısından hem de içinde barındırdığı şeker oranından dolayı erkekler daha çok şerbetli tatlıları seçiyor. Bir erkek vücudu kadın vücuduna oranla daha gelişmiştir. İstek ve yeme arzusu da bu doğrultuda daha gelişmiştir.  

Kadınların genel tercihi sütlü ve hafif tatlılardan oluşurken erkekler tam tersi bir tercih sergiler. Kan dolaşımlarını hızlandırıcı şerbetli tatlılar da tok tutumu daha fazla olduğu için tercih edilen tatlılar arasına giriyor.  

Günümüzde künefecilerin, baklavacıların bu denli çoğalması da erkeklerin bu tercihlerini etkiliyor. Normalde uzmanların yaptığı birçok araştırmaya göre, baklavanın insan vücuduna herhangi bir yararı yoktur. Kan şekerinin artmasına ve ani düşüşlere neden olur. Bu da ruhsal dengesizliklere, baş ağrısına, tatlı ve acıkma krizlerine yol açar. İşte tam da bu şeker düşmesinden dolayı erkekler kadınlara oranla daha agresif olabiliyorlar.  

Sütlü tatlıları tercih eden erkeler ise daha mülayim ve sakin olduğu gözlenmiş. Sebebi ise annelerimizin bizleri küçükken muhallebi ile beslemeleri. Erkekler direk kendilerini anneleri ile bağ kurduğu o çocukluk anlarına geri gidiyor. Bu da onları yatıştırıp daha sakin kalmalarını sağlıyor.  

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Ayın Kitabı ‘Nazım Hikmet’ oldu!

Emin Karaca tarafından kaleme alınan ''Nâzım Hikmet: Mistik Romantik Ağır Mahkûm...

8 Maddeyle şiddet gören kadınların yaralarını kapatan Dövme sanatçısı Flavia Carvalho ve çalışmaları

Ataerkil bir dünyada erkeğin tahakkümü altında bulunan kadın hem eşit koşullarda...

Bilim dünyasına iz bırakan 5 kadın!

İş hayatında cinsiyet eşitliği en çok tartışılan konulardan biri. Tüm dünyada...

Aztek’lerden Sümerler’e 14 eski uygarlığın dilline ait sesler

Dünya üzerinde milyonlarca yıl birçok medeniyet kurulup yıkılmıştır.Bir çoğumuz bu medeniyetlerin...

Tartışı-Yorum

Oruç nedir?

Oruç, insanın bedenini kontrol etmek, disiplin ve denetim altına almak, ruhsal yapısını güçlendirmek için yaptığı bir ibadettir. Oruç ibadeti belirli zamanlarda yeme, içme, cinsellikve eğlenmekten mahrum bırakma gibi; istekleri/duyguları  terk ederek, zihinsel/ruhsal yapıya...

Robert Fisk: Türkiye iş pişirdiği IŞİD hilafetinin saldırılarıyla karşı karşıya

Ortadoğu uzmanı Robert Fisk'in Independent'ta yayınlanan makalesinde, Türkiye "Petrol kaçakçılarının ürünlerini IŞİD denetimindeki bölgelerden getirmesine izin verdiğini" belirterek, "Türkiye iş pişirdiği IŞİD 'hilafetinin' Ankara ve İstanbul’a yönelik saldırıları ile karşı...

Alevilikte Tenasüh İnancının Kökeni

Tenasüh (reenkarnasyon, metampsikoz), yaygın tabirle insan bedeni öldükten sonra ruhun başka bedene göç etmesi ve hayatını sürdürmesi. Tenasüh inancı insanoğlunun yaşadığı tüm coğrafyalarda kendine bir şekilde yer bulmuş eski...