Gre Spî (Tel Abyad) Rakka bağlantısı kesildi

0
gre spi, ypg, işid, tel abyad, son durum,

YPG güçleri doğu ve batı cephelerinden Gre Spî’ye girdikten sonra YPG ve Burkan El-Fırat güçlerinin uyuyan hücreleri Eyn İsa kasabasında harekete geçerek Gre Spî -Halep arası uluslararası (Duweli) yolun bağlantılarını kontrol altına almaya başladı.

ANHA’nın haberine göre, YPG/YPJ güçlerinin saat 17.00 dolaylarında Gre Spî sınırlarına dayanmasından hemen sonra DAIŞ çetelerini kuşatmaya almak için YPG ve Burkan El Fırat güçlerinin stratejik önemi olan Eyn İsa kasabası ve kavşağını denetim altına alarak Gre Spî -Rakka bağlantılarını kestiğini bildirdi.

Stratejik önemdeki Eyn İsa kasabası ve uluslararası yol üzerindeki kavşağın YPG ve Burkan El Firat güçlerine bağlı uyuyan hücreler tarafından ele geçirildiği ve Gre Spî -Rakka kentleri arasındaki bağlantıların kesildiği öğrenildi.

Yine YPG ve Burkan El Firat güçlerinin, Gre Spî ile Rakka bağlantılarını kesmek için diğer birçok çevre yolunu kapattığı da bölgeden gelen bilgiler arasında.

Üç gündür çatışmaların merkezi haline gelen Siluk beldesi ise, YPG güçleri tarafından tamamen kuşatılarak tüm bağlantıları kesildi.

Çetelerin Siluk kasabasına çok sayıda mayın ve patlayıcı yerleştirdiğinden YPG’nin şehre giriş-çıkışlara izin vermediği bildirildi.

gre spi, ypg, işid, tel abyad, son durum,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here