Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

HDP: Yaşar Kemal’in bize en büyük mirası umuttur

Kültür Sanat, Politika, Tüm Haberler 28 Şubat, 21:07'de eklendi

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ, hayatını kaybeden Yaşar Kemal için yayınladıkları başsağlığı mesajında ‘Yaşamın orta direği, insanın direncidir’ diyen Yaşar Kemal’in bize en büyük mirası umuttur” dedi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, hayatını kaybeden Yaşar Kemal için başsağlığı mesajı yayınladı.
HDP Eş Genel Başkanları’nın mesajı şöyle:
“Edebiyat dünyasının ‘Büyük Çınar’ını yitirdik.
“Acımız büyük…
“Edebiyat dünyamızın büyük romancısını, ustamızı, Yaşar Kemal’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.
“Yaşar Kemal bir edebiyatçı, gazeteci ve siyasetçi olarak yaşadığımız coğrafyanın 20. yüzyılına tanıklık etmiş ve halkların barış, özgürlük ve eşitlik mücadelelerinin bir parçası olmuştur.
“Röportaj ve romanlarında, zorluklar içindeki insanın destansı mücadelesini anlatan ve ‘Yaşamın orta direği, insanın direncidir’ diyen Yaşar Kemal’in bize en büyük mirası umuttur.
“Eserleri, insani değerler, barış ve adalet mücadelesi için ilham kaynağı olmayı sürdürecektir. Ailesine, yakınlarına ve tüm halklarımıza başsağlığı diliyoruz.”hdp yaşar kemal, yaşar kemal haber, yaşar kemal açıklama, hdp yaşar kemal açıklaması, hdp yaşar kemal başsağlığı, yaşar kemal kimdir, yaşar kemal hayatı, manşet, presshaber,

İMC

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.