IŞİD, ABD ordusunun Youtube ve Twitter hesabını hackledi!

0

IŞİD sempatizanı bilgisayar korsanları, Amerikan Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın Twitter ve Youtube hesaplarını hackledi.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) yanlısı olduklarını belirten bir grup hacker, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) Twitter ve Youtube hesaplarını hackledi.

IŞİD’e karşı kurulan koalisyonun yürütücüsü olan CENTCOM’un resmi Twitter hesabından, yerel saatle 12.29’da “Amerikan askerleri, geliyoruz, arkanızı kollayın. IŞİD” yazılı mesaj paylaşıldı.

Hesaptan bazıları boş olmak üzere 18 tweet atan kullanıcı, “Durmayacağız” yazarak ABD askerlerine takipte olduklarını ve aileleri hakkındakiler de dahil olmak üzere her şeyi bildiklerini yazdı.

Sayfada #CyberCaliphate” (Siber Halifelik) imzasıyla atılan mesajda aralarında emeklilerin de bulunduğu ABD askerlerinin kişisel bilgileri ve askeri planlar olduğu iddia edilen bazı bilgiler yayımlandı.

Diğer mesajda ise, “IŞİD burada, tüm askeri üslerinizdeki bilgisayarlardayız” ifadeleri kullanıldı.

CENTCOM’un Youtube hesabı da siber saldırıya uğradı. Youtube sayfasında da IŞİD yanlısı bazı videoların konulduğu görüldü.

Sanal saldırının ABD Başkanı Barack Obama siber güvenlik ile ilgili bir konuşma yaparken gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Beyaz Saray sözcüsü Josh Earnest ise gazetecilere yaptığı açıklamada hacklemenin kapsamını araştırdıklarını söyledi. Ancak Earnest “Verilere geniş kapsamlı bir şekildeze sızmak ile bir Twitter hesabının hacklenmesi arasında fark var” diye konuştu.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan bir yetkili de, CENTCOM’un Twitter ve Youtube hesaplarına yönelik saldırıyı doğrulayarak, “konuyla ilgili uygun tedbirleri alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İMC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here