Yeni yıla 93 ölü 559 yaralıyla girdik

0
Yeni yıla, yeni yıla ilk giren ülkelerden Çin ve Tayland'dan acı haberlerle girdik.

Yeni yıla, yeni yıla ilk giren ülkelerden Çin ve Tayland’dan acı haberlerle girdik. Tayland’da yılbaşı eğlenceleri için içkinin dozunu kaçıran halk yüzlerce kaza yaptı. Tayland’da meydana gelen kazalarda 58 kişi öldü, 517 yaralandı. Çin’in Şangay kentindeki yılbaşı kutlamalarında ise 35 kişi öldü, 42 kişi yaralandı.

 

Yeni yıla, yeni yıla ilk giren ülkelerden Çin ve Tayland’dan acı haberlerle girdik. Tayland bir kaç saat önce 2015’e coşkuyla girdi ve eğlence mekanları hınca hınç doluydu. Gökyüzünü de havaifişekler saatler öncesinden itibaren süslemeye başladı. Ancak bu yıl ki eğlenceler trafik kazalarındaki ölümler ve yaralanmalarla gölgelendi.

Tayland’da yılbaşı eğlenceleri için içkinin dozunu kaçıran halk yüzlerce kaza yaptı. Yılbaşı bilançosu 58 ölü ve 517 yaralı. En çok kaza meydana gelen şehirler 23 kaza rekoruyla Chiang Mai ve Surat Thani oldu.tayland

Polis trafik kurallarını ihlal eden toplam 71,168 kişi hakkında hukuki işlem başlattı. Kazaların yüzde 36,61’inin Alkol, yüzde 23,82’sinin de aşırı hız sebebiyle meydana geldiği öğrenildi.

Tüm kazalara rağmen eğlence hayatı hala devam ediyor.

YENİ YIL KUTLAMALARINDA İZDİHAM: 35 ÖLÜ, 42 YARALI

Çin’in Şanghay kentinde yeni yıl kutlamaları sırasında yaşanan izdihamda 35 kişi hayatını kaybetti, 42 kişi yaralandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer yeni yılın ilk dakikalarıyla birlikte gerçekleşen kutlamalar sırasında izdiham yaşandığını ifade etti. Yetkililer olayda 35 kişinin öldüğünü, 42 kişinin de yaralandığını kaydetti.Yeni yıla, yeni yıla ilk giren ülkelerden Çin ve Tayland'dan acı haberlerle girdik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here