Kobanê köylerinde operasyonlar devam ediyor!

0

YPG/YPJ güçlerinin Kobanê kent merkezinin ardından köylerde IŞİD’e yönelik süren operasyonu sonucunda kentin güneyinde bulunan Gulmet Köyü de IŞİD’den temizlendi.

 

Kobanê kent merkezinin özgürleştirilmesi sonrası YPG/YPJ savaşçılarının IŞİD’in işgali altındaki köyleri özgürleştirmek amacıyla düzenlediği operasyonlar sürüyor. Dün kentin güney doğusundaki Helince köyü IŞİD’den temizlenirken, YPG/YPJ savaşçıları dün gece de çetelere düzenledikleri operasyonlarda kentin güney çıkışında Gulmet Köyü yakınlarındaki Seyran Lokantası, Newroz düğün salonu ve Gulmet köyünü IŞİD’den temizleyerek özgürleştirdi. Operasyon kapsamında 10 IŞİD’linin öldürüldüğü bilgisi alınırken, IŞİD’e ait 1 adet katuşa füzesi bataryası ve hummer tipi zırhlı aracın da YPG güçlerinin eline geçtiği öğrenildi.

Öte yandan dün YGP/YPJ güçleri tarafından özgürleştirilen Helince köyünde de 10 çetecinin cenazesinin YPG güçlerinin denetiminde olduğu belirtildi. YPG/YPJ savaşçılarının kentin güney batısında bulunan ve kuşatmaya aldıkları Minaz köyüne dönük operasyonu da sürüyor.

BtPi5iTIAAAIs8b

Evrensel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here