Kobani ve Cizîr YPG güçleri birleşti (Son durum)

0

Kobani ve Cizîr bölgelerinden Girê Spî’yi kısakaca alan YPG güçleri, Rakka-Girê Spî yolunda birleşti.

Komutan Rubar Hamlesinde DAIŞ çetelerine ölümcül darbeler vuran YPG/YPJ ve Burkan El-Firat güçleri, Rakka-Girê Spî yolunu tümden denetime alarak ilerleyişini sürdürüyor.

ANHA muhabirleri, Cizîr ve Kobani bölgelerinden operasyona katılan doğu ve Batı cepheleri güçlerinin saat 15.20 dolaylarında Rakka ve Girê Spî yolunda birleştiklerini bildirdi.

KOBANE-BURKAN-EL-FIRAT-GÜÇLERİ

‘Girê Spî’nin özgürleştirilmesi an meselesi’

Burkan El Fırat Operasyon Odası Sözcüsü Şervan Derwîş, güçlerinin Girê Spî’nin batı ve güneybatı yönlerinde operasyon halinde olduğunu belirterek, Girê Spîn’nın 15 km içlerine doğru ilerlediklerini kaydetti.

Burkan El Fırat Operasyon Odası Sözcüsü Şerwan Derwiş, güçlerinin Girê Spî’deki (Tel Ebyad) ilerleyişlerine dair son bilgileri ANHA ile paylaştı.

Üç gündür aralıksız bir şekilde “Şehit Gelhat Rûmet İntikam Hamlesi” çerçevesinde güçlerinin Girê Spî kırsalında operasyonlarını sürdürdüğünü belirterek, YPG ve YPJ’nin de desteği ile 40 köyü çetelerden temizlediklerini söyledi. Güçlerinin Girê Spi’nin içlerine doğru 15 km ilerlediğini sözlerine ekleyen Derwiş, Girê Spî’nin kuzey batı ve güney batı yönünde çok geniş bir alanda operasyon halinde olduklarını aktardı.

tel-abyad-gre-spi

YPG: Kıskaç Harekatında 18 köy kurtarılarak Girê Spî’ye girildi

YPG Basın Merkezi, Kıskaç harekatında çetelere ağır darbeler vurularak bakur sınırındaki strateji birçok yerin alındığını, 18 köyün çetelerden temizlenerek Girê Spî ile Rakka yolunun denetim altına alındığını ve çatışmalarda 3 savaşçının yaşamını yitirdiğini bildirdi. (ANHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here