Ana SayfaHaberlerDünyadanKobani ve Cizîr YPG...

Kobani ve Cizîr YPG güçleri birleşti (Son durum)

Kobani ve Cizîr bölgelerinden Girê Spî’yi kısakaca alan YPG güçleri, Rakka-Girê Spî yolunda birleşti.

Komutan Rubar Hamlesinde DAIŞ çetelerine ölümcül darbeler vuran YPG/YPJ ve Burkan El-Firat güçleri, Rakka-Girê Spî yolunu tümden denetime alarak ilerleyişini sürdürüyor.

ANHA muhabirleri, Cizîr ve Kobani bölgelerinden operasyona katılan doğu ve Batı cepheleri güçlerinin saat 15.20 dolaylarında Rakka ve Girê Spî yolunda birleştiklerini bildirdi.

KOBANE-BURKAN-EL-FIRAT-GÜÇLERİ

‘Girê Spî’nin özgürleştirilmesi an meselesi’

Burkan El Fırat Operasyon Odası Sözcüsü Şervan Derwîş, güçlerinin Girê Spî’nin batı ve güneybatı yönlerinde operasyon halinde olduğunu belirterek, Girê Spîn’nın 15 km içlerine doğru ilerlediklerini kaydetti.

Burkan El Fırat Operasyon Odası Sözcüsü Şerwan Derwiş, güçlerinin Girê Spî’deki (Tel Ebyad) ilerleyişlerine dair son bilgileri ANHA ile paylaştı.

Üç gündür aralıksız bir şekilde “Şehit Gelhat Rûmet İntikam Hamlesi” çerçevesinde güçlerinin Girê Spî kırsalında operasyonlarını sürdürdüğünü belirterek, YPG ve YPJ’nin de desteği ile 40 köyü çetelerden temizlediklerini söyledi. Güçlerinin Girê Spi’nin içlerine doğru 15 km ilerlediğini sözlerine ekleyen Derwiş, Girê Spî’nin kuzey batı ve güney batı yönünde çok geniş bir alanda operasyon halinde olduklarını aktardı.

tel-abyad-gre-spi

YPG: Kıskaç Harekatında 18 köy kurtarılarak Girê Spî’ye girildi

YPG Basın Merkezi, Kıskaç harekatında çetelere ağır darbeler vurularak bakur sınırındaki strateji birçok yerin alındığını, 18 köyün çetelerden temizlenerek Girê Spî ile Rakka yolunun denetim altına alındığını ve çatışmalarda 3 savaşçının yaşamını yitirdiğini bildirdi. (ANHA)

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

17 Fotoğrafla bitmeyen savaşların muhabiri Robert Capa kimdir?

Savaşın fotoğrafı dendiğinde kaçınılmaz olarak ilk akla gelen isin Robert Capa...

Reuters’ın seçimiyle son 30 yıla damga vuran 56 fotoğraf!

Dünyanın önde gelen haber ajanslarından Reuters'ın fotoğrafçılarının çektiği fotoğraflardan derlenen 56...

En iyi 30 Facebook sayfası

Sosyal medyanın en çok kullanılan mecralarından biri olan Facebook hayatımıza girdi...

26 maddeyle Osmanlıca bilgisayar terimleri

Osmanlıca tartışmalarına bir katkımız olsun istedik, Osmanlıca bilgisayar terimlerini sizin için...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken İmam Hasan

Hz Ali, Harici İbni Mülcem tarafından şehit edildiğinde, ikinci İmam Hasan otuz yedi yaşındaydı. Al Müctaba (seçkin, seçilmiş) sıfatın erişmişti ve Ehlibeyt’in başına geçmişti.İmam Hasan, babası Hz. Ali’nin defin işlemlerini yaptıktan sonra,  bütün halkı topladı. Ramazan ayının 21....

Ekşi Sözlük yazarı: Biz vatan hainiyiz, sizi de vatan haini olmaya davet ediyoruz

Ekşi Sözlük yazarlarından maarri, "3 dakikada apo troll'lerinden kurtulma rehberi" adlı başlığa yazdığı entryde, "Kendinizi bu zavallılığa mahkum etmeyin, kafanızı kuma gömmeyin, farklı fikirleri duymaya tahammül edin" diyerek "Biz...

Bir Halkın Futbol Tarihi: Filistin

Ulvi Koçu / Tartışı-Yorum  "Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." der Nobel ödüllü edebiyatçı Albert Camus. Günümüz futbol algısının dışında olan bu...