Ana SayfaHaberlerEkonomiLevent Çamur, yeniden ORSİAD...

Levent Çamur, yeniden ORSİAD başkanı seçildi

ORSİAD’ın seçimli olağan genel kurulunda sanayici Levent Çamur yeniden başkan seçilirken, derneğin unvanında değişiklik yapıldı. Seçimde konuşan Başkan Çamur, “Bugünkü ekonomik koşullarda daha fazla çalışmak, daha çok üretmek, katma değeri yüksek ürün üretmekten başka çare yok” dedi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’nin 23. Olağan Genel Kurulu, derneğin OSTİM’deki tesislerinde gerçekleşti. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği genel kurula tek aday olarak giren mevcut Başkan Levent Çamur, iki yıllık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi, pandemi sürecinin hem ekonomiye, hem sosyal hayata olumsuz etkilerine dikkat çekti. Salgın döneminde başta OSTİM’de üretim yapanlar olmak üzere Türk sanayicisinin yaşadığı sorunlar, sektörlerin içinde bulunduğu olumsuzluklar ve üreticinin beklentilerine ilişkin saha araştırmaları yaptıklarını söyleyen Başkan Çamur, bunları ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaştıklarını kaydetti.

Finansmana Erişim İlk Gündem Maddesi

Çamur, “Salgın sürecinde reel sektöre dönük hazırlanan desteklerde söz konusu saha çalışmalarımızın dikkate alınmış olması memnuniyet verici” dedi. Yine finansmana erişim noktasında üyelerin yaşadığı sorunların asgariye indirilmesi için özel ve kamu kuruluşlarıyla temaslarını sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Levent Çamur, “Yeni dönemde bu girişimlerin somut sonuçlara dönüşeceğini umut ediyoruz” diye konuştu. Çamur, bugünkü ekonomik koşullarda daha fazla çalışmak, daha çok üretmek, katma değeri yüksek ürün üretmek, ürettiğini ihraç etmekten başka çare olmadığını da bildirdi.

hakkında Levent Camur 2 Levent Çamur

Artık İş Adamları Değil İş İnsanları

ORSİAD’ın genel kurulunda faaliyet raporunun okunup onaylanmasından sonra seçime geçildi. Oylamada Levent Çamur yeniden başkan seçilirken, Bilal Güneş ve Mehmet Duman başkan yardımcısı, İslam İrşat Mor genel sekreter, Ahmet Uğur Erzurum sayman, Ömer Ünsal, Talip Işık, Abdullah Aybars Göztepe ve Ümit Budak ise yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Derneğin “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları Ve Yöneticileri Derneği’ olan unvanı ise genel kurul kararıyla “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği” olarak değiştirildi.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Sağlıklı bir gebelik için 9 öneri

Gebelik dönemi çoğu kadın için zorlu bir süreçtir. Gebelikte en çok karşılaşılan sorunların başında ruh sağlığı bozukluğu ve stres geliyor. Bu dönemi en az hasarla atlatmak ve bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almak için gebelik öncesinde ve gebelik döneminde dikkat edilmesi gereken pek çok şey var.

Yurt Dışında Balayı İçin Gidilebilecek En İyi 10 Mekan

Yeni evlenenler için balayı yeri seçimi oldukça zor ve kararsızlıkların...

Haftanın En Çok Satan 15 Kitabı!

En Çok Satan 15 Kitap; Bu hafta en çok satan kitapları okuma...

Yalnız yaşamak için 10 sebep

Toplum olarak sıcak kanlıyız ve geleneksel aile yapıları günümüzde ne kadar...

Tartışı-Yorum

Müslümanı şeytanlaştıran Kürt sorunu!

Her şey apaçık ortadayken, gerçekleri anlatmanın bu kadar zor olması nasıl bir sancıdır? Hâlbuki bir tokat yese en fazla ikincisinde kendisi de karşıdakine elini kaldırıp vuracak ve bunu da...

Evrilen CHP ve sağ-sol kucaklaşması

“Vay be bu da mı olacakmış” diyeceğimiz ne çok şey görüyoruz son günlerde. Sağ ve sol un kucaklaşması bunların başında geliyor.1950-1990 arası Türkiye’si karanlık günlerinde birbirine taban tabana zıt,...

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...