Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Milosevic: ‘Gezi’nin gazını ben de yedim’

Futbol 21 Ocak, 12:42'de eklendi

Beşiktaş’ın yeni stoperi Milosevic Gezi Parkı Direnişi sırasında İstanbul’da olduğunu ve biber gazına maruz kaldığını açıkladı.

 

Beşiktaş’ın İsveç’in AIK Football’dan transfer ettiği Alexander Milosevic takımın Antalya Kampı’nda basına verdiği demeçte Gezi Parkı Direnişi sırasında İstanbul’da olduğunu ve polisin attığı yoğun biber gazından etkilendiğini söyledi.

 Genç stoper Milosevic Gezi Direnişi’nde biber gazına maruz kalmasıyla ilgili şunları söyledi:  “İsveç 21 Milli Takımı ile İstanbul’a gelmiştik. Kasımpaşa’daki maç Gezi olaylarına denk gelmişti. Sahaya göz yaşartıcı gaz gelince maç iki saat durdu.”

 Bilic benim için en iyi tercih

Sırbistan U17 Ulusal Takımı’nda forma giyerken İsveç’teki hocasının kendi kariyerini değiştirdiğini belirterek dünya çapında bir futbolcu olmak istediğini ifade etti. Hocasının sözlerini dikkate alarak kariyerine devam ettiğini kaydeden Milosevic, Beşiktaş’ta öğreneceği çok şey olacağının da altını çizdi. Hüriyet’ten İsmail Er’in haberine göre; Milosevic kariyeriyle ilgili “Sırbistan U17 Milli Takımı’nda forvettim. Ancak İsveç’deki hocam kariyer tercihimin değişmesini sağladı. Bana, ‘18 yaşındayken İsveç liginde gol atan futbolcu mu, yoksa dünya çapında bir defans oyuncusu olmak mı istersin’ diye sordu. Ben de dünya çapında bir oyuncu olmayı seçtim. Burada hâlâ öğreneceğim çok şey var. Bilic de futbolda kendimi geliştirmem için sanırım en doğru tercihtir” dedi.

 İdolüm Pique

İdolünün Barcelona’nın yıldızı Gerard Pique olduğunu belirten Milosevic, milli takımdan arkadaşı Zlatan Ibrahimovic’in ise herkesin üstünde olduğunu vurguladı. Milosevic, Beşiktaş’a gelmeden önce Atiba, Demba Ba, Kerim, Sosa ve Gökhan Töre’yi tanıdığını söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.