protez tırnak

Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz protez tırnak, genelde tırnakları geç uzayan veya şekil vermekte güçlük çeken kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca sürekli manikür yaptırmakla uğraşmak istemeyen ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar için de çok yararlı bir uygulamadır.

Tırnaklarınızın üzerine sürülen birkaç koruyucu madde kullanılarak tırnaklarınızın üstüne bu tırnaklar uygulanır. Bu koruyucu maddeler sayesinde kendi tırnaklarınıza zarar gelmesi söz konusu değildir. Protez tırnak işlemi yaklaşık bir saat kadar sürer ve bunun sonucunda son derece doğal görünümlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bu işlem yapıldıktan sonra dikkat etmeniz gereken çok az şey vardır, bu yüzden hayatınıza normal şekilde devam edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta; protezlerinizi uzun sürece boyuncu kullanabilmek için tırnaklarınızı kimyasal maddeler ile çok temas haline sokmamanızdır. Oje çıkarmanız gerektiğinde içinde kimyasal maddeler bulunan asetonu tercih etmek yerine kimyasal madde bulunmayan oje çıkarıcıların tercih edilmesi tırnaklarınız için çok daha iyi olur. Protez tırnaklarınız kendini 3 ila 4 hafta arasında korur.

Kendi tırnaklarınızın alttan uzaması ve boşluk meydana getirmesi sebebi ile boşlukları doldurtmak için isteğe bağlı olarak 4 hafta sonra tırnaklarınızı yaptırdığınız kliniğe gidebilirsiniz. Bu işlem ise sadece 45 dakika sürmektedir. Bu işlem sayesinde protezlerinizin ömrü uzuyor ve daha doğal bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca protez tırnakların akrilik tırnak, jel tırnak gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Akrilik tırnak özel bir toz ve sıvının karışımı ile elde edilir. Tırnağınızın ucuna bir plastik yerleştirilmesi ve kalan yerlerin de hazırlanan sıvı ile doldurulmasıyla akrilik tırnaklar uygulanmış olur. Jel tırnak yönteminde ise tırnağınızda özel bir jelin kullanılır ve kurutulur. Bu işlemin ardından da ince detayların düzenlenmesiyle jel tırnaklar uygulanmış olur.

Akrilik tırnağa çok benzeyen fakat akrilik tırnaktan farklı olarak kokusu olmayan ve görünümü mat olan dipping tırnak yöntemi de bulunmaktadır. Tırnaklarınıza zarar gelmemesi açısından bu işlemi uygulayacak kişiyi ve kliniği seçerken iyi bir araştırma yaparak eğitimlerini almış ve profesyonel çalışanlara sahip bir klinik tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Türkiye’de henüz bu işte kendini kanıtlayabilmiş çok fazla yer olmasa da Tırnak Butik firması, çalışanlarının profesyonelliği ve kullandıkları malzemelerin kalitesi ile en uygun tercihtir. Bu yüzden protez tırnak yaptırmak istiyorsanız ve sorunsuz şekilde geçen iyi bir hizmetle karşılaşmak için gönül rahatlığı ile telefon numaralarını arayarak veya web sitesinde bulunan diğer iletişim adreslerine göz gezdirerek onlara ulaşabilirsiniz.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler haberler

En ilginç 21 flash bellek tasarımı

Press Haber | Teknoloji günden güne gelişirken insanların ilgisini çekmeye yönelik de...

Toplum sorunlarını en iyi anlatan 7 illüstrasyon

Toplumsal hayatımızda farkında olarak ya da olmayarak, bizim yaptığımız ve ya...

Haftanın En Çok Satan 15 Kitabı!

En Çok Satan 15 Kitap; Bu hafta en çok satan kitapları okuma...

William Harrison’un inanılmaz karakalem çalışmaları!

Chicago banliyölerinde büyüyen William Harrison, Illinois Üniversitesi'nde sanat eğitimi aldı yıllar...

Tartışı-Yorum

Rıza Yalçın Koçak yazdı: Olağanüstü zulüm

Rıza Yalçın Koçak Etrafımızdaki insanlar büyük bir şaşkınlıkla cevabı bir yanı ile çok basit bir yanıyla ise iler tutar yanı olmayan sorular soruyorlar. İşyerlerinden atılan arkadaşlarının masumiyetlerine iliklerine kadar inanıp...

Doğu’nun Boşaltılan Ruhu ve IŞİD

Faruk İşbilen - Tartışı-Yorum İnsanı bir kukla gibi düşünürsek onu hayat kazandıran ipler vardır. Bu ipler sağlık, madde ve ruhtur. İnsanı bu üçü ayakta tutar. İlk çağlarda insanları yok etmek...

Türkiye’de katliamlar hangi kültürden besleniyor?

Bugün Kürt illerinde yaşanan katliamlar hangi kültürel gelenekten besleniyor ve yaşananlara sessiz kalan vicdansızlık referanslarını nereden alıyor? Sendika.org yazarı Önder Özdemir, tarihten verdiği birkaç örnekle yaşadığımız güne kadarki katliamlar...