Ana SayfaHaberlerEkonomiRus Agro Trade, dünyanın...

Rus Agro Trade, dünyanın önemli üreticilerini bir araya getiriyor

Rus Agro Trade Yönetim Kurulu Başkanı Halil As, yağlı tohumlar ve hububat pazarında dünyanın önemli üreticilerini ve Türkiye’nin önemli satın alımcılarını şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir bir zeminde bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Temeli yaklaşık 10 yıl önce atılan Rus Agro Trade, yağlı tohumlar ve hububat pazarında dünyanın önemli üreticilerini ve Türkiye’nin önemli satın alımcılarını şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir bir zeminde bir araya getirmeyi amaçlıyor.

“Hedef yüksek kalite, doğru fiyat anlayışı”

Rus Agro Trade Yönetim Kurulu Başkanı Halil As, hedeflerinin yüksek kalite, doğru fiyat anlayışı olduğunu söyleyerek, “Türkiye için oldukça önemli olan yağlı tohumlar ve hububat alanındaki ham madde girdilerinin yüksek kalite ve doğru fiyat anlayışı ile ülkemize girmesini sağlamak ve Türk ihracatçısının uluslararası alanda rekabette avantajı sağlayabilmesi için gerekli altyapıyı oluşturmaktır. Bununla birlikte ülkemiz için önem arz eden ürün gruplarında uluslararası oyuncularla gerekli networkü kurmak, ar-ge çalışmaları yapmak ve doğru ürünün doğru fiyata ülkemize gelmesini sağlama hedefimizi her zaman korumaktır.” dedi.

“Pandemide Türk ihracatçısını hammaddesiz bırakmadık”

Özellikle pandemi sonrası oldukça volatil bir dönem yaşandığını belirten As, şunları kaydetti:

“Salgın dönemine hazırlıksız yakalanan Türk ihracatçısını ve yerel tüketicisini sürecin en başından itibaren ürünsüz/hammaddesiz bırakmadık ve bu volatiliteden (aşırı dalgalanmadan) en az şekilde etkilenmeleri için şirket olarak tüm tedarikçilerimiz ile bir araya gelerek pandeminin fiyat istikrarımızı olumsuz etkilememesi konusunda kendilerini ikna ettik. İkna edemediklerimiz ile yollarımızı ayırdık, bu sayede mevcut tedarikçilerimiz ile daha fazla iş yapma olanağına sahip olduk. Şirket olarak tam şeffaflık odağımız sayesinde tedarikçilerimiz bize güvendi. Bu şekilde Türk ihracatçısına her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de kaliteli ürünü düşük maliyetler ile sunma şansına eriştik.”

“Türk ihracatçısının uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olması için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız”

As, uluslararası ticaretin oldukça karmaşık süreçleri olan bir yapı olduğunu dile getirerek, “Bizler Rus Agro Trade olarak bu karmaşık yapıyı oldukça basitleştiriyor ve Türk ihracatçısının ve yurtiçi tüketicimizin cebinden daha az para çıkarak daha kaliteli hammaddeye erişebilmelerini sağlıyoruz. Ülkemizin ve Türk ihracatçısının uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olması için elimizden geleni fazlasıyla yapacağımıza söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Curtis Wiklund’dan illüstrasyonlarla bir aşkın 365 günü

Bir düğün fotoğrafçısı olan Curtis Wiklund, mutlu aile hikayesini her gün...

Kendi dönemlerinde listeleri alt-üst edenler!

Yaşadıkları dönemde, sergiledikleri performanslarla listeleri alt üst edip efsaneleşen sanatçıları bilmek...

Efsane Yönetmen ‘Stanley Kubrick’ten New York fotoğrafları!

Tüm zamanların en büyük film yönetmenlerinden biri olarak tarihe geçen Stanley...

7 maddede mutfağınızdaki doğal antibiyotikler

Press Haber - Havaların soğumasıyla birlikte artan grip ve soğuk algınlığından...

Tartışı-Yorum

Kadim Süryanilerin Akitu Bayramı

Yerinden yurdundan edilen, sürgün halkların derdini en içten şairler dillendirir. Bu sebeple Yuhanna Bar Madeni der ki: “Ey sağduyulu! Ana vatanında kalman, Saygınlığını korur. Hakareti ve acı dolu gurbeti hor gör. Saç, başta oldukça...

Slavoj Zizek: Türkiye’nin bir devlet olması devletin işlediği suçları aklamaz

Dünyaca ünlü filozof Slavoj Zizek, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın'ın “PKK'nın Marksist-Leninist bir terör örgütü olması, işlediği suçları aklamaz” sözlerine yanıt verdi. Zizek yanıtında "Evet, Türkiye’nin bir devlet olduğu gerçeği de Türk...

Kuzguni Gömüt

Siyah kuzguni elbisesi içinde dilinde tek bir Arapça cümle ile Aisha Faris, sadece ağlıyordu. Bizim bilmediğimiz bir dilde, İç’inde kopan çığlıkların gümbürtüsü, siyah elbisesinde kara kara dalgalanıyordu. Aynı Arapça...