Rusya AWDnews’in “Putin diktatör başkanına söyle” haberini yalanladı

0

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, AWDnews’te yer alan “Putin IŞİD’e destek verdikleri gerekçesiyle Türkiye Büyükelçisi Ümit Yardım’ı çağırarak Ankara’yı IŞİD’e destek vermekle suçladı” haberini yalanladı.

 

Kremlin Basın Sözcüsü Dmtri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in IŞİD’le ilgili görüşmek için Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım’ı makamına çağırmadığını, konuyla ilgili yapılan haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Moskova’da gazetecilerin sorusu üzerine Peskov, “Sayın Putin’in güya IŞİD’e destek verdikleri gerekçesiyle Türkiye Büyükelçisi’ni makamına çağırdığı yönündeki haberler yalan, gerçeklerle bağdaşmıyor.” dedi.
İngilizce yayın yapan AWDnews portalı, kaynak olarak Moscow Times’ı göstererek” Putin’in Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Yardım’ı yanına çağırdığını ve Ankara’yı “IŞİD’e destek vermekle suçladığını” iddia etmişti.

Daha önce de AWDnews portalı Putin‘in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı eleştirdiği haberleri yer almış, fakat, bu iddia Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından kesin bir dille yalanlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here