Ana SayfaHaberlerDünyadanUkrayna Parlamentosunda NATO ülkelerinin...

Ukrayna Parlamentosunda NATO ülkelerinin bayrakları açıldı

Ukrayna Parlamentosunda milletvekilleri, Rusya ile yaşanan gerginlik nedeniyle ülkeyi destekleyen NATO ülkelerinin bayrakları açtı. Ukraynalı politikacılar, Rusya ile gerginlik devam ederken, uluslararası destek için NATO üyelerinin bayraklarını açarak poz verdi.

Moskova yönetimi, batı komşusu Ukrayna’nın sınırında 100.000’den fazla asker konuşlandırmıştı.

Ayrıca tanklar, toplar ve füzeleri de bölgeye yerleştiren Rusya, bir dizi yüksek profilli askeri tatbikat düzenlemişti. Kremlin yönetimi işgal etme planları olmadığını açıklıyor ve bunun yerine NATO’yu bölgenin güvenliğini baltalamakla suçluyor.

NATO’nun Doğu Avrupa’dan ayrılmasını ve Ukrayna’nın üye olmasını engellemesini talep eden Rusya’nın talepleri reddedilmişti.

Batı ile müzakereler devam ederken, Boris Johnson yarın öğleden sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi yapacak.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky dün İngiliz, Polonyalı ve Hollandalı politikacıların ülkenin Rada olarak bilinen parlamentosunu ziyaret etmesiyle Batılı müttefikleri övmüştü.

Rada’daki milletvekilleri, Rusların askeri hareketliliğine karşı bir meydan okuma gösterisi olarak görülebilecek şekilde, İngiltere, NATO, Kanada, Polonya, ABD, Danimarka, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti de dahil olmak üzere birçok müttefikin bayraklarını açtı.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

İnsanlık tarihinin dönüm noktaları

Yer yuvarlağı büyük bir kitap gibi ayaklarımızın altında duruyor. Yer kabuğunu...

2014’ün internette en çok izlenen 10 dizisi

İnternet bu kadar yaygınlaşırken film ve dizilerin internette izlenmesi de yaygınlaştı....

Tarihten günümüze kalan ‘İstanbul Fotoğrafları’

İşte tarihten günümüze kadar gelen arşivlerden dijital ortama aktarılmış İstanbul fotoğrafları!     12567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 42PressHaber.com  

Ayın Kitabı ‘Nazım Hikmet’ oldu!

Emin Karaca tarafından kaleme alınan ''Nâzım Hikmet: Mistik Romantik Ağır Mahkûm...

Tartışı-Yorum

En çok mor

Sıcak beterdi. Bıyıkları terlememiş bir delikanlılık çağında boncuk boncuk ter atıyordu. Çimento torbaları eşek ölüleri kadar ağırdı. Tuğlalar, yamalı şalvarında kahverengi tozlar bırakıyordu. Yamasını çepeçevre saran alelacele dikişleri hep...

Kuzguni Gömüt

Siyah kuzguni elbisesi içinde dilinde tek bir Arapça cümle ile Aisha Faris, sadece ağlıyordu. Bizim bilmediğimiz bir dilde, İç’inde kopan çığlıkların gümbürtüsü, siyah elbisesinde kara kara dalgalanıyordu. Aynı Arapça...

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan“Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir...