Ana SayfaHaberlerDünyadanUkrayna Parlamentosunda NATO ülkelerinin...

Ukrayna Parlamentosunda NATO ülkelerinin bayrakları açıldı

Ukrayna Parlamentosunda milletvekilleri, Rusya ile yaşanan gerginlik nedeniyle ülkeyi destekleyen NATO ülkelerinin bayrakları açtı. Ukraynalı politikacılar, Rusya ile gerginlik devam ederken, uluslararası destek için NATO üyelerinin bayraklarını açarak poz verdi.

Moskova yönetimi, batı komşusu Ukrayna’nın sınırında 100.000’den fazla asker konuşlandırmıştı.

Ayrıca tanklar, toplar ve füzeleri de bölgeye yerleştiren Rusya, bir dizi yüksek profilli askeri tatbikat düzenlemişti. Kremlin yönetimi işgal etme planları olmadığını açıklıyor ve bunun yerine NATO’yu bölgenin güvenliğini baltalamakla suçluyor.

NATO’nun Doğu Avrupa’dan ayrılmasını ve Ukrayna’nın üye olmasını engellemesini talep eden Rusya’nın talepleri reddedilmişti.

Batı ile müzakereler devam ederken, Boris Johnson yarın öğleden sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi yapacak.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky dün İngiliz, Polonyalı ve Hollandalı politikacıların ülkenin Rada olarak bilinen parlamentosunu ziyaret etmesiyle Batılı müttefikleri övmüştü.

Rada’daki milletvekilleri, Rusların askeri hareketliliğine karşı bir meydan okuma gösterisi olarak görülebilecek şekilde, İngiltere, NATO, Kanada, Polonya, ABD, Danimarka, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti de dahil olmak üzere birçok müttefikin bayraklarını açtı.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Tarihten günümüze, 100 Afişle İşçinin Emekçinin Bayramı 1 Mayıs

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı ruhu, ilk kez 1856'da Avustralya'nın...

13 fotoğrafla büyüleyici tarihi yerlere farklı açıdan bakmak

Gördüğümüzde büyülendiğimiz birçok tarihi yer vardır. Bununla birlikte bu tarihi yerlerin...

15 fotoğrafla dünyanın en pofuduk kedileri

Leonardo da Vinci'nin de dediği gibi; ''Kedi bir sanat şaheseridir''. Hele...

Düzenli cinsel hayatın 10 faydası

Batı ülkelerinde 16 yaşlarına kadar inen cinsellikle tanışma yaşı Türkiye’de de...

Tartışı-Yorum

Türkiye’de katliamlar hangi kültürden besleniyor?

Bugün Kürt illerinde yaşanan katliamlar hangi kültürel gelenekten besleniyor ve yaşananlara sessiz kalan vicdansızlık referanslarını nereden alıyor? Sendika.org yazarı Önder Özdemir, tarihten verdiği birkaç örnekle yaşadığımız güne kadarki katliamlar silsilesini ve geleneksel referanslarını ele almış. Bugün yaşanan katliamlardan yakılan HDP parti binalarına sessiz kalanların neden olduğunu belirten...

Sınırlar ve rahatça uyunamayan ülkeye dair: Ordu, yeniden…

Levent Ünsaldı Devlet ve milletin yüksek çıkarlarını ait olduğu kurumun çıkarlarıyla eş gören, dolayısıyla bunları yorumlama tekelini de kendisine veren Türk subayı, kışladaki eriyle kurduğu paternalist ilişkisini (“oğlum” ifadesiyle çağrılan er) milletin geneliyle olan ilişkisine de kolayca yansıtabilmiştir. Aktarılan bu hususi ethos (değerler sistemi), subayın tüm yaşamını geçirdiği...

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan“Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir korku ve sindirme politikası uyguladı. Hayatın bir parçası haline gelen bu uygulamalarda kaybedilenlerin çoğunu; öğrenciler, öğretmenler, sendikacılar (örgütlü...