996 gün sonra derbide sonuç: Karşıyaka 1- 0 Göztepe

0
karşıyaka, göztepe, ömer güneş,

Türkiye’nin  en büyük kapışmalarından biri olan Karşıyaka Göztepe maçı 996 gün aradan sonra tekrar karşı karşıya geldi.

 

İzmir‘in iki ezelli rakibi Atatürk Stadı‘nda kapıştı. Karşıyaka taraftarları kapalıda Göztepe taraftarı ise açık tribünde takımlarını desteklediler. Hava mükemmeldi. İki taraftar grubunu da kutluyorum. Takımlarını zor durumda bırakmadan desteklediler. Saha atmosferi mükemmeldi, taraftarlar adeta sahayı inletiyorlardı.

 

Sahada zemin çok iyi olmamasına ve sporcuları zorlamasına rağmen Göztepe çok güzel bir oyun sergiledi. 24’ncü dakikada Göztepe oyuncusu Barış Bağdaş‘ın kırmızı kartla oyun dışında kalması Göztepe’yi yavaşlatsa da 10 kişi kalarak son dakikaya kadar Karşıyaka kalesini çoğu zaman zorladı ve gole çok yaklaştı. 89’uncu dakikada Karşıyaka‘nın deneyimli oyuncusu Engin Baytar‘ın golüyle adeta Göztepe yıkıldı. Kapalı tribün adeta inledi. Açık tribüne ise sessizlik çöktü.

 

Maç sonuna kadar takımlarını destekleyen her iki taraftar grubunu, derbide hiçbir olay çıkarmadan dağıldıkları için kutluyorum. Adeta bir dostluk maçı gibiydi. Cüneyt Çakır ve ekibini de kutluyorum çok güzel bir maç çıkardılar. Canlı izlediğim maçın atmosferini anlatmak çok zor. Çok güzel bir atmosfer ve çok güzel bir maç izledim. Bütün derbilere örnek bir maç oldu…

 

[youtube id=”jCwKCX3Ov-8″ align=”center” maxwidth=”800″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here