Ana SayfaHaberlerBuffer Tankı Direnci

Buffer Tankı Direnci

Buffer tank sayesinde evin ısı pompası ve ısıtma devreleri birbirinden izole edilerek sistemdeki mevcut arızaların tespit edilmesi kolaylaşır. Ayrıca ısı pompaları, ev ısıtma sistemindeki direnç ve tıkanmalar gibi olaylara karşı bağışıklıdır.

Buffer Tankı Isı Direnci

Açık/kapalı ısı pompasından daha küçük olmasına rağmen, inverter ısı pompasıyla bir tampon tankı kullanılması tavsiye edilir. Tampon tankı kullanmayan tesisler için buffer tankı kullanılması tavsiye edilir.

Isı pompalarının düzgün çalışması için ısıtma sisteminizde minimum miktarda su akışı olması gerekir. Aynı zamanda, ısı pompası birim zamanda minimum enerji üretmeli ve transfer etmelidir.

Buffer Tankı Programları

Büyük bir evi ısıtmak için seçilen ısı pompası geceleri sadece bir odayı ısıtıyorsa, sadece bir odayı ısıtır, üretilen enerjinin büyük bir kısmı çevreye salınamaz. Yeterli ısı transferi olsa bile, oda termostatı ısıtmayı kapatır ve üretilen ısıyı transfer edemez, bu nedenle ısı pompası çalışmayı durdurur. Green climatebuffer tank, her 7 dakikada bir gerçekleşen kapatma ve yeniden başlatma döngüleri, sistem yükünü arttırır ve ısı pompası ömrünü azaltır.

Bu nedenle, bir buffer tankı sistemi tasarlanırken en az 20 dakikalık bir döngü dikkate alınmalıdır. Bununla ilgili temel sorun, ısıtmaya devam etmede 20 dakikalık bir gecikmenin ortam sıcaklığında önemli bir düşüşe ve konfor kaybına yol açabilmesidir. Bu nedenle buffer tanklar, ısı pompasının kapanması ve yeniden başlatılması arasındaki süreyi uzatmak için enerji deposu olarak kullanılır. Bilgi ve hizmet için https://www.greenclimate.com.tr/menu/38/buffer-tank.html sitesine bakabilirsiniz.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

2017’nin en iyi 13 filmi

2017 yılında vizyona giren ve en çok beğenilen filmleri listeledik. 2017'de...

Sanatçı Aydın Büyüktaş’tan bir istanbul parodisi: Flatland

Aydın Büyüktaş'ın "Flatland-Düzülke" adlı fotoğraf serisi, alışık olduğumuzun dışında bir İstanbul'un hikayesini...

Curtis Wiklund’dan illüstrasyonlarla bir aşkın 365 günü

Bir düğün fotoğrafçısı olan Curtis Wiklund, mutlu aile hikayesini her gün...

Rob Gonsalves’in elinden çıkmış 37 muhteşem resim

Optical Illusion Paintings By Rob GonsalvesThe beautiful and mind-bending illusions in...

Tartışı-Yorum

Bir Halkın Futbol Tarihi: Filistin

Ulvi Koçu / Tartışı-Yorum  "Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." der Nobel ödüllü edebiyatçı Albert Camus. Günümüz futbol algısının dışında olan bu...

Zannımın kıpırtıları

Kendi öz farklılığı insanı değerli kılan en önemli unsurdur. Farklı bakış açıları, farklı soluk alış-verişler ve hayatı farklı yudumlayışlar hayat tuvalinde manzarayı ısıtan en canlı renklerdir. Bütün bu farklılıkları...

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...