Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Büyükçekmece’de Boşanma Avukatları

Yaşam 1 Mart, 15:15'de eklendi

Evlilik sonlandırılması, yasalar önünde boşanma davaları ile gerçekleşir. Boşanma davaları da çekişmeli ve anlaşmalı olmak üzere, çiftlerin boşanma sürecinde aldıkları karar doğrultunda çeşitlenir. Burada önemli olan, ister anlaşmalı ister çekişmeli boşanma davası olsun, çiftlerin ilk olarak aile mahkemelerine gitmeleri ve boşanma dilekçesi vermeleridir. Aile mahkemelerine gitmeden önce süreç içinde çok daha sağlıklı bir şekilde ilerlenmesi ve taleplerin ve korunması istenilen hakların savunulması için karşılıklı güven sağlanabilen bir avukatla anlaşılmalıdır. Bunun için de yaşanılan yerde bulunan bir avukatla anlaşılması tavsiye edilir. Çiftler Büyükcekmece’de yaşadıklarında ve boşanma kararı aldıklarında Büyükçekmece avukatları içinden boşanma davalarına bakan bir avukatla anlaşabilirler.

Boşanma davalarında kişilerin avukat tutma zorunlulukları yoktur. Ancak avukat tutularak sürece başlanması birçok açıdan boşanacak çiftleri rahatlatmaktadır. Yasal süreçlere en iyi hakim olan avukatlar olduğu için boşanma srecinin hızlandırılması ve süreçte doğabilecek sorunlara en iyi yasal çözümler getirebilmesi açıısndan önemlidir.

Boşanma Davalarında Avukat Desteği

Anlaşmalı boşanma davalarında, çiftler her konuda karşılıklı olarak anlaşsalar da yazılacak protokol ve dilekçede yasal dile hakim olarak yazılması ve sürecin doğru bir şekilde takip edilebilmesi için avukat desteği alınması önerilir. Büyükçekmece’de yaşandığında ve boşanma kararı alındığında Büyükçekmece boşanma avukatı yardımı alınması, sürecin çiftlerin tek başına başvurularında katedecekleri hızdan çok daha hızlı ilerlemesi ve hazırlanacak protekol ve dilekçede herhangi bir hatanın yapılmamasını sağlar. Ayrıca hukuk terminolojisine hakim bir avukatın yazacağı mal paylaşımı, velayet, nafaka ya da tazminat gibi konulardaki protokollerde herhangi bir sorun yaşanmayacaktr. Ancak kişilerin kendilerinin yazacağı protokolde oluşabilecek hatalar, dava düşmesine ya da dava reddine neden olabilir.

Çekişmeli boşanma davası ise; çiftlerin evlilik yükümlülükleri içinde yer alan nafaka, tazminat, velayet ya da mal paylaşımı konularından herhangi birinde anlaşamamaları durumunda ya da evlilik sürelerinin bir yılı tamamlamadığı durumlarda görülecek davadır. Büyükçekmece’de yaşayan davacı kişinin İstanbul Büyükçekmece avukat desteğini almasıyla, yasalar önünde haklarının savunulması ve taleplerinin en doğru şekilde ifade edilmesiyle boşanma sürecini hem daha sağlıklı hem de çok da hızlı bir şekilde atlatacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.