Hukuk Alanında Kullanılan Otomasyon Sistemi

0

Hukuk bürolarında, var olan müşterile ait tüm hukuki süreçlerin tek bir programla yönetilmesini sağlayan takip programı, hukuk otomasyonu programı olmaktadır. Hukuk bürolarında çalışan kişilerle, vekiller ve finans birimleri arasındaki ilişkiyi en iyi düzenleyen programlar arasında gösterilmektedir. İcra takiplerinin ve dava süreçlerininin en iyi şekilde düzenlenmesini sağlayan ve bu şekilde de çalışma hayatına verimlilik getirerek tüm süreçlerin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayan bir sistemdir.

Hukuk bürolarının sıklıkla kullandığı otomasyon sistemi; büro kapsamında yer alan bireysel ya da kurumsal müşterilerin hukuksal işlemlerine ait takip süreçleri en iyi şekilde düzenler, gerekli olduğu durumlarda tahsitlarda en uygun fiyatların uygulanmasını sağlar ve en kısa sürede tahsilat yapılmasına olanak tanır. Genel olarak hukuksal ve idari süreçler için kullanılan otomasyon sistemi, bazı büroların finansal birimleri için de kullanılabilir.

Hukuk Otomasyonu Özellikleri

Hukuk bürosu otomasyonu olarak otomasyon programının özellikleri şu şekilde sayılabilir:

  • Dava ve icta takip dosyaları aynı program üzerine kaydedilerek en iyi şekilde takip edilebilir.
  • Tahsilat bilgilerinin yüklenmsi ile yapılan ya da ödeme zamanı gelen tahsilatların, en iyi şekilde takip edilmesi sağlanır.
  • Birbiri ile alakalı dosyaların eklentiler oluşturularak ilşkilendirilmesi ile takip edilmelerinin çok daha kolay hale gelmesi sağlanır.
  • Hukuk bürosu ile iş birliği içinde çalışan tüm vekillerin yaşadıkları yerlere ve de dava konularına göre tasnif edilmesi ile vekil ve dava takibinin kolaylaşması sağlanır.
  • Programla birlikte sunulan araç özellikleri sayesinde en kısa şekilde, haciz planı ya da teminat oluşturma gibi evrak işleri, dijital platform üzerinde oluşturulur.
  • Vekiller ile büro arasında hızlıca halledilmesi gereken talep-onay formunun anında oluşturularak vekillere iletilmesi sağlanır.
  • Programın içinde yer alan şablon özellikleri sayesinde gerekli olan tüm evraklar düzenli ya da toplu çıktıya anında hazır hale getirilebilir.
  • Dosyalar için son ödeme tarihli belgeler için ayrı bir sınıf oluşturulması ve son ödeme tarihleri yaklaşan dosyalar için program içinde yer alan uyarı sistemi ile sürekli hatırlatılması sağlanır. Böylece hiçbir işin aksaması ya da vekillerin son ödeme tarihleri hakkında mağdur olması durumunun önüne geçilmiş olunur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here