Ana SayfaHaberlerÇankaya Emlak Piyasası ve...

Çankaya Emlak Piyasası ve Semt Semt Ev Fiyatları…

Çankaya, satılık konut kategorisinde ise geçen yıla oranla yüzde 0.14 değerinde artış göstermekle birlikte şu anda ilçede metrekare başına fiyatlar 2.552TL’ye kadar çıkıyor.

 

Çankaya Ankara’nın en popüler semtlerinden biri olmakla birlikte satılık daire arayışında olan kişiler içinde birbirinden avantajlı imkanlar sağlıyor. Konut satışlarının geçen yılın Eylül ayına nazaran artış gösterdiği ülkede satılık daire fiyatlarında da artış gözleniyor.
Çankaya, Ankara’nın en prestijli ilçeleri arasında bulunuyor. Kültürel yapısı ve demografik özellikleri de incelendiğinde en kaliteli ve güvenilir ilçelerden biri. Ayrıca Çankaya konut projeleri

ile de son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor.
İlçe genelinde sosyo kültürel derecelendirmenin A+ seviyesinde oluşu da Çankaya’nın kaliteli bir yaşam alanına sahip olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu nedenler üst üste sıralandığı zaman ilçedeki satılık daire fiyatlarındaki artış oranı Ankara’nın geneli baz alındığında daha yüksek görünüyor. Tabii ki bu duruma ilçenin ulaşım olanakları ve Kızılay gibi merkezlere de yakınlığı etki ediyor. Fakat Çankaya, satılık ev avantajlarının yoğun olduğu bir bölge olduğu için her bütçeye uygun seçenekler de mevcut.

 

Çankaya Satılık Daire Fiyatları

 

Çankaya’da 100 metrekare alana sahip olan bir satılık daire ortalama 255 bin 233 TL civarında. Fiyatlar 191 bin 425 TL’den başlıyor 319 bin TL’ye kadar uzanıyor. Özellikle Bahçelievler, Anıttepe, Ayrancı, Balgat, Beytepe, Çayyolu, Çukurambar, Oran, Kavaklıdere, Emek ve Gaziosmanpaşa ilçeleri Ankara’nın en nezih semtleri arasında bulunuyor. Bu semtlerde her daim akıcı ve hareketli bir hayat var. Ayrıca ilçede yatırım amacı ile bu semtler tercih edilmek ile birlikte satılık daire fiyat endeksinden de en çok bu semtler etkileniyor. Bu semtlerde 300 bin ile 500 bin aralığında değişen 100 metrekarelik evler bulunuyor. Fakat Çankaya konut projeleri sayesinde hemen hemen her semtte aranılan konforda bir ev bulunuyor. Emek, Çukurambar, Oran, Bahçelievler, Anıttepe ve Çayyolu gibi semtlerde satılık daireler kendini Ankara ortalamasının üzerinde bir sürede amorti ediyor.
Çankaya her bütçeye kapısını açan bir ilçe olduğundan Güneveren, Harbiye, Kırıkkonaklar, Yıldızevler, Sokullu Mehmet Paşa ve Dikmen gibi semtlerde daha uygun koşullarda satılık daire bulunuyor. Bu semtlerden alınan konut kiraya verildiğinde ortalama 20 ile 22 yıl içerisinde geri dönüş sağlıyor.

Çankaya oldukça geniş bir ilçe olmakla birlikte İlker, Keklik Pınarı ve Seyranbağları mahallelerinde 100 metrekare bir satılık daire için en düşük 146 bin TL gibi bir bütçe gerekiyor. Bu semtler ilçenin en uygun fiyatlara sahip satılık dairelerine sahip. Görüldüğü gibi Çankaya farklı bütçelerden yatırımcılar için geniş bir fiyat aralığında konut sahibi olabilme olanaklarını sunuyor.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

17 Fotoğrafla bitmeyen savaşların muhabiri Robert Capa kimdir?

Savaşın fotoğrafı dendiğinde kaçınılmaz olarak ilk akla gelen isin Robert Capa...

Kendinizle yüzleşmenize sebep olabilecek 14 film

İçsel yolculuk yapmak, kendimizi keşfetmek, geçmişimizdeki talihsizlikleri görmek ve kendimizi kabul...

World Leaders Are People Too: Artist Shows Them Doing Their “Duty”

Given all the hefty decisions that today’s world leaders often have...

Eagles’ın Hotel California’sı ve hikayesi

Müzik grubu Eagles'ın 1970'lerde doğan bir rock grubu olması, bugün bile dinlemekten...

Tartışı-Yorum

Bir Halkın Futbol Tarihi: Filistin

Ulvi Koçu / Tartışı-Yorum  "Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." der Nobel ödüllü edebiyatçı Albert Camus. Günümüz futbol algısının dışında olan bu...

Oruç nedir?

Oruç, insanın bedenini kontrol etmek, disiplin ve denetim altına almak, ruhsal yapısını güçlendirmek için yaptığı bir ibadettir. Oruç ibadeti belirli zamanlarda yeme, içme, cinsellikve eğlenmekten mahrum bırakma gibi; istekleri/duyguları  terk ederek, zihinsel/ruhsal yapıya...

Antonio Gramsci’nin 1916’da yazdığı “Ermeni sorunu üzerine” adlı makalesi

Tartışı-Yorum / Antonio Gramsci Bu yazı Antonio Gramsci’nin gençlik yıllarında yazdığı ve 11 Mart 1916’da Il Grido del Popolo’da (Halkın Çığlığı) yayımlanmış "Ermeni sorunu üzerine" makalesinin tam metninidir.Hep aynı hikâye....