CHP’li Haluk Koç: “Davutoğlu şeytanı rehber ediniyor!”

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Ahmet Davutoğlu’na cevap verdi: “Şeytanı rehber ediniyor.” dedi.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmalarıyla CHP’yi, Hz. Muhammed ile ilgili karikatürlerini savunuyormuş gibi gösterdiği iddiasında bulunan Koç, “Birkaç gündür CHP’yi diline dolamış, tek sermayesi olan inanç tacirliğini en pespaye, an aşağılık, en alçak ifadelerle, hayasızca kullanıyor.”

Koç, açıklamasının devamında, “Tükenmişliğin ortasında şimdi ikinci Kabataş yalanına sığınıyorsun. Cumhuriyet Halk Partisi, Peygamberimiz ile ilgili karikatürleri sanki savunuyormuş gibi suçlayan ifadeleri alçakça, aşağılık birer yalandır. İnançlar ve bu çerçevedeki kutsallar ise özel alanlardır, dedik. Tartışılmazdır dedik. Herkesin bu kutsallara saygılı olması gerekir dedik. İddia ile söylüyorum 76 milyon yurttaşın hangi mezhepten olursa olsun inançlarının güvencesi de CHP’dir” dedi.

“ŞEYTANI REHBER EDİNİYOR”

Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren Koç, CHP’ye yönelik Hz. Muhammed ile ilgili karikatürleri savunuyormuş gibi suçlayan ifadelerin yalan olduğunu belirterek “İçeride dışarıda tokat yemekten usanan başbakan sıfatlı kişi, katıldığı il kongrelerinde, yaptığı konuşmalarda hedefine CHP’yi oturtmuş, saçma sapan iftiralarla yalanlarla konuşmalar yapmaya devam ediyor.

Bu başbakan sıfatıyla ortalarda dolaşan, iç ve dış kamuoyunun taşıdığı sıfata denk düşen bir ağırlıkla karşılamadığı bu kişi, açıkça yalan konuşuyor. İçine sürüklendiği siyaset açmazında kendinden öncekilerin yaptığı gibi şeytanı rehber ediniyor adeta.

“İKİNCİ KABATAŞ YALANINA SIĞINIYORSUN”

Sağa sola Cumhuriyet Halk Partisi’ne özellikle saldırmaya yelteniyor. Birkaç gündür CHP’yi diline dolamış, tek sermayesi olan inanç tacirliğini en pespaye, an aşağılık, en alçak ifadelerle, hayasızca kullanıyor. Bu beyefendinin kullandığı siyaset diline bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum. Yalan kadar insanı alçaltan hiçbir şey yoktur. Haram yiyenin duaları kabul edilmez. Ahmet Bey, sermayeyi çok çabuk tükettin sen. Çok aşağılardasın artık. Çukurdasın. Sen de rüşvet paraları gibi sıfırlanmış durumdasın.

Tükenmişliğin ortasında şimdi ikinci Kabataş yalanına sığınıyorsun. Cumhuriyet Halk Partisi, Peygamberimiz ile ilgili karikatürleri sanki savunuyormuş gibi suçlayan ifadeleri alçakça, aşağılık birer yalandır. Siyaset iknaya dayanır. İnançlar ve bu çerçevedeki kutsallar ise özel alanlardır, dedik. Tartışılmazdır dedik. Herkesin bu kutsallara saygılı olması gerekir dedik. İddia ile söylüyorum 76 milyon yurttaşın hangi mezhepten olursa olsun inançlarının güvencesi de CHP’dir” ifadelerini kullandı.

İşte Haluk Koç’un konuşması:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here